Olejki Ziołowe

Chcesz wiedzieć, w jaki sposób olejki ziołowe mogą wspierać Twoje zdrowie? Przeczytaj ten specjalny raport!

W tym przewodniku omówimy nie tylko niektóre popularne odmiany olejków ziołowych, ale także sposoby ich właściwego stosowania mające na celu zmaksymalizowanie ich właściwości leczniczych! Subskrybuj mój DARMOWY newsletter, aby otrzymać kopię raportu specjalnego „Krótki przewodnik dr Mercoli po olejkach ziołowych”. Po prostu wpisz poniżej swój adres e-mail.

Wpisz poniżej swój adres e-mail, aby otrzymać DARMOWĄ książkę elektroniczną

"Olejki ziołowe: ponad 100 wskazówek, jak używać olejków eterycznych"

 

Poszerz swoją wiedzę na temat zastosowań i korzyści płynących ze stosowania olejków ziołowych

Olejki ziołowe były czczone przez starożytne cywilizacje: grecką, egipską, rzymską i chińską. Jednak nie są tylko starożytnym lekarstwem. Wiele współczesnych badań podkreśliło ich zdolności lecznicze, a niektóre są tak samo skuteczne jak konwencjonalne leczenie.

Olejki ziołowe są wytwarzane z liści, kwiatów, korzeni lub innych części rośliny. Składniki odżywcze zawarte w tych roślinach przechodzą do gotowego produktu, co odpowiada za potencjalne korzyści. Można je podzielić na dwa typy, a mianowicie:

  • Olejki eteryczne — te skoncentrowane substancje są wytwarzane z dużej ilości materiału roślinnego i przed użyciem należy je rozcieńczyć. Oprócz stosowania w aromaterapii i jako dodatek do masażu, można dodać kilka kropli ulubionego olejku do kąpieli, kompresu lub dyfuzora.
  • Oleje zapachowe — można je stosować bez rozcieńczania, ponieważ zawierają mniej materiału roślinnego.

Większość olejków ziołowych stosuje się w aromaterapii i masażach, chociaż można je również stosować jako środek czyszczący lub dodawać do perfum i produktów higieny osobistej. Niektóre są nawet stosowane jako dodatek do żywności lub jako składnik przepisów.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje olejków ziołowych?

Istnieją setki olejków eterycznych i mieszanek olejków, z których wszystkie zapewniają ogromne korzyści. Aby dać Ci wyobrażenie o niektórych olejkach ziołowych, sprawdź niektóre ich rodzaje:

  • Olejek lawendowy — jeśli chcesz się zrelaksować po męczącym dniu lub złagodzić zmęczone mięśnie, możesz wdychać olejek lawendowy.
  • Olejek z oregano — ten olejek ziołowy pomaga w przeziębieniu, infekcjach zatok, bólach zębów i bólu gardła.
  • Olejek z drzewa herbacianego — dodanie olejku z drzewa herbacianego do środka czyszczącego jest dobrym wyborem, ponieważ pomaga w wyeliminowaniu pleśni, szkodników i bakterii z otoczenia.
  • Olejek cytrynowy — pomaga złagodzić ból gardła, leczyć modzele i pęcherze oraz wyczyścić brudne powierzchnie.

Chociaż warto sobie uświadomić zalety olejków ziołowych, pamiętaj, że nie mają one służyć jako lekarstwo i powinny być stosowane wyłącznie jako uzupełnienie całościowego i zdrowego stylu życia. Możesz również skonsultować się z lekarzem, jak najlepiej stosować wybrane olejki i przed ich swobodnym użyciem wykonać badanie kontaktowe w celu wykrycia alergii.

Przed użyciem należy rozcieńczyć olejek ziołowy w oleju nośnym, takim jak olej kokosowy, oliwa z oliwek, olejek jojoba lub olejek ze słodkich migdałów. Co ważniejsze, zawsze kupuj czyste olejki eteryczne o jakości terapeutycznej pochodzące od renomowanego sprzedawcy i unikaj olejków zapachowych lub perfum, które mogą być toksyczne i alergiczne.

Chcesz dowiedzieć się więcej o olejkach ziołowych? Ten przewodnik może w tym pomóc

Jeśli szukasz źródła informacji, które pomoże Ci zmaksymalizować korzyści lecznicze ze stosowania olejków ziołowych, przeczytaj "Krótki przewodnik dr Mercoli po olejkach ziołowych". Czytając o ponad 30 popularnych olejkach ziołowych, poznasz pomocne wskazówki pozwalające wykorzystać te olejki tak, aby uzyskać jak największe korzyści. Jeśli naprawdę interesujesz się aromaterapią, jest to jeden z najbardziej pomocnych przewodników, który możesz przeczytać!