O doktorze Mercoli

Meet Dr. Mercola


Edukacja:

University of Illinois w Chicago – UIC 1972-1976

Chicago College of Osteopathic Medicine – Midwestern University 1978-1982

Chicago Osteopathic Hospital 1982-1985 Family Practice Residency (Dział Praktyk Rodzinnych). Chief resident (Lekarz główny) 1984-1985

Board Certified American College Osteopathic General Practitioners – lipiec 1985

Licencjonowany lekarz i chirurg stanu Illinois

Medical Licenses
(Kliknij, aby powiększyć)


Organizacje profesjonalistów:

Członek American College of Nutrition (ACN)

Członek Rady Doradczej w International Institute for Building Biology & Ecology (IBE)

Członek International Academy Biological Dentistry and Medicine (IABDM)

Członek Zarządu Orthomolecular Medicine News Service

Rada Doradcza Functional Medicine University

Członek Rady Doradczej w American Nutrition Association

Członek Rady Doradczej w Price-Pottinger Nutrition Foundation

Członek Rady Doradczej w Weston A. Price Foundation

Członek Rady Doradczej w Bio-Solar Proto


Affilicja:

  • Prezes, Dział Medycyny Rodzinnej w Centum Medycznym St. Alexius Medical Center, Hoffman Estates, IL 1988-1993

Mądrze jest zadać sobie pytanie: komu mogę zaufać, jeśli chodzi o utrzymanie, poprawę lub odbudowę mojego zdrowia?

W dzisiejszym świecie pełnym stron internetowych, gazet, czasopism i innych publikacji oferujących porady zdrowotne, przy nawale horrendalnie drogich reklam telewizyjnych promujących nowe leki-cud i w gąszczu porad udzielanych przez lekarzy medycyny tradycyjnej i niekonwencjonalnej, niezwykle istotna staje się odpowiedź na pytanie: jaka jest ich prawdziwa motywacja?

Dopiero, gdy odpowiedź na powyższe pytanie daje nam poczucie bezpieczeństwa, można przejść do kolejnego ważkiego pytania: czy osoby te mają odpowiednie kwalifikacje? Sprytną sztuczką dzisiejszego przemysłu medycznego jest podawanie informacji w taki sposób, byśmy po prostu zapomnieli o tym ważnym pytaniu. Celem jest tak nas olśnić pozornie imponującymi kwalifikacjami, byśmy po prostu kupili reklamowany produkt, bez zadawania pytań.

Lecz badania kliniczne prowadzone przez opłacanych "naukowców", których wyniki są kwieciście opisywane w artykułach zaplanowanych tak, aby przestraszyć nas na tyle mocno, abyśmy chcieli zakupić nowy lek-cud, biura wielkich korporacji wypolerowane na wysoki połysk i wielkie strony firmowe – to nie są prawdziwe kwalifikacje. Nie łudźmy się, celem nie jest tutaj poprawa naszego zdrowia i jakości życia. Wszystko to ma tylko jeden cel: sprzedać jak najwięcej i wygenerować jak największy zysk. To po prostu zwykłe oszustwo.

Nie dajmy się na nie nabrać.

Moja misja

Moją motywacją jest promowanie zdrowia i zdrowego stylu życia dla wszystkich. Nie jest dla mnie istotne, czy ktoś jest członkiem społeczności Mercola.com czy też słyszy o mnie i mojej stronie po raz pierwszy. Moim celem jest:

  1. Dostarczanie najbardziej aktualnych informacji na temat zdrowia i środków medycznych mających największy leczniczy potencjał
  2. Ujawnianie prawdy stojącej za hałaśliwymi reklamami sponsorowanymi przez rząd i wielkie korporacje, które nie tylko odwracają naszą uwagę od tego, co jest naprawdę korzystne dla zdrowia, lecz często wprowadzają nas przedwcześnie na ścieżkę do grobu.

Mercola.com nie jest dla mnie środkiem na zdobycie większego domu i lepszego samochodu, albo miejsca w Senacie. Sam założyłem tę stronę internetową, nie jestem więc uzależniony od żadnych reklamodawców, cichych wspólników lub programów partnerskich.

Kiedy oferuję lub polecam pewne produkty, robię to, ponieważ osobiście je przebadałem i stwierdziłem, że są to najlepsze w danej kategorii środki prozdrowotne. Nigdy nie stosuję produktów niskiej jakości i takich, które nie przynoszą bezpośrednich efektów zdrowotnych, bez względu na to, jak korzystne finansowo mogłoby się to okazać.

Organizacje partnerskie

Część zysków generowanych przy sprzedaży rekomendowanych przeze mnie produktów trafia do różnych organizacji non-profit. Organizacje te mają na celu ochronę naszej wolności w decydowaniu o swoim zdrowiu oraz dostarczanie rzetelnych informacji, które mogą pomóc nam samodzielnie kontrolować swoje zdrowie! Są to następujące organizacje:

National Vaccine Information Center (dot. informacji o szczepieniach)

Food Democracy Now (dot. żywności)

Consumers for Dental Choice (dot. dentystyki)

Fluoride Action Network (dot. działań i informacji na temat fluorku)

Institute for Responsible Technology (dot. odpowiedzialnych technologii)

Organic Consumers Association (dot. żywności ekologicznej)

Rabies Challenge Fund (dot. wściekpzny)

American Hopstic Veterinary Medical Foundation (dot. weterynari hopstycznej)

Cornucopia Institute

Vitamin D Council (dot. witaminy D)

Grassroots Health (dot. zdrowia obywatelskiego)

Alliance for Natural Health (dot. zdrowia naturalnego)

Wszystkie wymienione wyżej organizacje są zaangażowane w nasze prawo do zdrowia i rzetelnych informacji w tym zakresie. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę Mercola.org!

Oto moje kwalifikacje: przede wszystkim jestem lekarzem osteopatii (co jest oznaczane literami D.O. przed nazwiskiem). Lekarze osteopatii to licencjonowani lekarze, którzy – podobnie jak lekarze medycyny (oznaczani literami M.D. przed nazwiskiem) – mogą przepisywać leki i wykonywać zabiegi chirurgiczne we wszystkich 50 stanach Ameryki Północnej. Lekarze osteopatii i medycyny mają takie samo wykształcenie obejmujące czteroletnie studia w zakresie nauk podstawowych oraz klinicznych, kończące się egzaminami licencyjnymi. Lecz lekarze osteopatii wnoszą do praktyki medycznej coś więcej niż zwykli lekarze.

Lekarze osteopatii traktują pacjentów „całościowo”, próbują diagnozować i leczyć całego człowieka, jego ciało i umysł, a nie pojedyncze części ciała lub objawy chorobowe. Kładą większy nacisk na profilaktykę, pomagając swoim pacjentom rozwinąć postawy i styl życia, które nie tylko pomagają zwalczyć chorobę, ale również zapobiegają kolejnym.

Jestem również certyfikowanym lekarzem rodzinnym i pełniłem funkcję prezesa działu medycyny rodzinnej w St. Alexius Medical Center przez pięć lat. Mam wykształcenie i doświadczenie zarówno w medycynie tradycyjnej jak i naturalnej.

Ponadto, w październiku 2012 roku przyznano mi status członka w American College of Nutrition (ACN). Aby uzyskać taki status ACN, należy spełniać co najmniej cztery wymagania. Obejmują one: (1) współautorstwo co najmniej pięciu publikacji na temat odżywiania w czasopismach medycznych lub naukowych, (2) duże doświadczenie w opiece nad pacjentami, (3) posiadanie stopnia doktora przyznanego przez instytucję akredytowaną przez Regional Accrediting Organizations oraz (4) zachowanie swego statusu w ACN.

Ze względu na moją szeroką wiedzę na temat różnych kwestii dotyczących zdrowia i opieki medycznej, przeprowadzono ze mną liczne wywiady do krajowych i lokalnych programów radiowych i telewizyjnych oraz licznych czasopism, między innymi:

Today Show

CNN

ABC's World News Tonight

The Dr. Oz Show

The Doctors

Lokalne programy CBS, NBC i ABC

Czasopismo “Time”

Czasopismo „Forbes”

Chicago Tonight

Dziesiątki ogólnokrajowych programów radiowych

Jestem także autorem trzech bestsellerów New York Times: "The Great Bird Flu Hoax" (Wielki przekręt z ptasią grypą), "The No-Grain Diet" (Dieta bez zbóż), oraz "Effortless Healing" (Leczenie bez wysiłku).


Książki:

Fat for Fuel: A Revolutionary Diet to Combat Cancer, Boost Brain Power, and Increase Your Energy () - USA Today Bestseller

Effortless Healing: 9 Simple Ways to Sidestep Illness, Shed Excess Weight, and Help Your Body Fix Itself () - New York Times Bestseller

The Great Bird Flu Hoax: The Truth They Don’t Want You to Know About the ‘Next Big Pandemic’ (, with Pam Killeen) - New York Times Bestseller

The No Grain Diet: Conquer Carbohydrate Addiction and Stay Slim for Life (, with Alison Rose Levy) - New York Times Bestseller

Dark Deception: Discover the Truth About the Benefits of Sunlight Exposure (, with Jeffry Herman)

Generation XL: Raising Healthy, Intelligent Kids in a High-Tech, Junk-Food World (, with Ben Lerner)

Healthy Recipes for Your Nutritional Type (, with Kendra Degen Pearsall)

Take Control of Your Health (, with Kendra Degen Pearsall)

Sweet Deception: Why Splenda®, NutraSweet®, and the FDA May Be Hazardous to Your Health (, with Kendra Degen Pearsall)

Dr. Mercola’s Total Health Program: The Proven Plan to Prevent Disease and Premature Aging, Optimize Weight and Live Longer! (, with Brian Vaszily, Kendra Degen Pearsall, Nancy Lee Bentley)


Publikacje medyczne:

Aspartame Can Harm Your Health British Medical Journal

Fish Oil Far More Effective Than Aspirin For Pre-eclampsia British Medical Journal

Managing Hypertriglyceridemia Canadian Medical Journal

Nutritional Ignorance Will Sabotage Treatment British Medical Journal

Dietary Manipulations That Resolve Atopic Dermatitis British Medical Journal

Myopia Possible Link to Increased Refined Carbohydrate Intake and Hyperinsulinemia British Medical Journal

Recent Advances in Nutritional Alternative to Parathyroid Hormone for Osteoporosis British Medical Journal

Omega-3s and Childhood Asthma Thorax March 2002:57(3)281

More on Terrorism, Journal of the American Osteopathic Association (JAOA) January 2002

Many People are Taking Insulin Like Growth Factor Without Even Knowing It Western Journal of Medicine Vol 175 (6):378, Dec 2001

Fluoride and Apoptosis: Trading Dental Caries for Cellular Death? British Medical Journal

Accuracy of Hair Analysis Journal of the American Medical Association (JAMA) 285:1576-77,

Mercury Toxicity and Systemic Elimination Agents Journal of Nutritional and Environmental Medicine 11:53-62, March 2001

Columnist for The Townsend Letter, a nationally prominent alternative medicine periodical, from October 1997 to June 2001

Recurrent Otitis? Think Allergy Family Practice News page 12-13;

Natural Progesterone for PMS Patient Care 30:27-28

The Basis For Microcurrent Electrical Therapy in Conventional Medical Practice Journal of Advancement in Medicine 8:107-120, 1995

Cracking Down on "Neck Cracking" American Family Physician 45:452-459, February 1992 (article to discourage patient's self-manipulation which leads to ligamentous laxity)

Minocycline Trials in Rheumatoid Arthritis Patient Care p.20-21

Calcium Channel Blockers and Dysmenorrhea Journal of Adolescent Health 1:1-2, January 1992

Better Sleep For Less Pain in Hand Rheumatoid Arthritis Patient Care p. 15

Nutrition Software Helps Monitor Patients' Diets Computer News For Physicians, p. 29-30.

Premarital HIV Testing Journal of the American Medical Association (JAMA) 261:2198,

Served as editor for HIV Monograph by Abbott Laboratories published in 1989 and distributed to physicians nationally

Private Resources Should Share AIDS Funding Responsibility Journal of the American Osteopathic Association (JAOA) 88:313, March 1988

What Physicians Should Know About AIDS Antibody Testing Osteo Med News December 1988

Premarital HIV Test Is Worth the Money American Medical News p.45

Pediatrics and AIDS Journal of the American Medical Association (JAMA) 258:3119-3120,

Recent Developments In Smoking Cessation. Osteo Annals 14:31-32, 1987

The New American Diet (Book Review) Journal of the American Osteopathic Association (JAOA) 153:107-108, 1987

Update On Rubella, Hepatitis, and H. flu Vaccines Osteo Med News 3:31-32, 1986

Calcium Supplementation in the Treatment of Hypertension Journal of the American Osteopathic Association (JAOA) 85:104-107, 1985

NMR Analysis of Human and Rabbit Lens Experimental Eye Research 34:545-552, 1982


Rewolucjonista w walce o zdrowie:

W 2009 roku zostałem mianowany przez Huffington Post top Ultimate Welness Game Changer, zaszczytny tytuł przyznawany "100 innowatorom, wizjonerom i liderom w 10 kategoriach, którzy wykorzystują siłę mediów, by przekształcać swoje dziedziny i zmieniać świat". To dzięki czytelnikom HuffPost, którzy oddawali na mnie swoje głosy, otrzymałem tę wyjątkową nagrodę.


Otrzymane nagrody:

Mój wkład w medycynę holistyczną oraz dziennikarstwo medyczne został uznany przez Emord & Associates P.C. – konstytucyjną i administracyjną kancelarię prawną, która reprezentuje lekarzy holistycznych, producentów żywności i suplementów diety oraz organizacje non-profit – w 2014 roku podczas uroczystej gali Sacred Fire of Liberty. Otrzymałem wówczas następujące nagrody:

Sacred Fire of Liberty Award (Nagroda Świety Ogień Wolności) — za konsekwentny wkład dobroczynny i intelektualny w promowanie prawa do wolności zdrowia, które zostało Amerykanom dane już podczas założenia Republiki: za zachowanie "świętego ognia wolności" i zapewnienie trwania republikańskiej formy rządu (Prezydent George Washington, pierwsze przemówienie inauguracyjne, 30 kwietnia 1789)

Excellence in Integrative Medicine Award (Nagroda Doskonałości w Dziedzinie Medycyny Integracyjnej) — za pionierskie osiągnięcia w dziedzinie medycyny integracyjnej, które przyczyniły się do zmniejszenia cierpienia, wyleczenia chorób i długiego życia pacjentów w sposób nieosiągalny przez tradycyjne metody leczenia

Excellence in Health Journalism Award (Nagroda Doskonałości w Dziedzinie Publicystyki Zdrowia — za rzetelne i dokładne raporty na temat zdrowia oraz polityki i praw obywateli w kwestii leczenia

Freedom of Informed Choice Award (Nagroda Wolność Świadomego Wyboru) — za skuteczne zrywanie barier rządowych, które odmawiają pacjentom dostępu do obiecujących terapii i do pełnej informacji o ich zdrowiu


Życie osobiste:

Dr. Joseph Mercola

Urodziłem się i wychowałem w centrum Chicago, w stanie Illinois. Miałem szczęśliwe dzieciństwo, a zdrowiem i odżywianiem zainteresowałem się już w latach szkolnych. Jako dwudziestolatek pracowałem jako technik farmaceutyczny w biurze lekarskim. Następnie podjąłem pracę w Banku Tkanek Oka w Illinois, gdzie zajmowałem się pobieraniem tkanek od dawców, które były potem używane do przeszczepu rogówki. Przez pewien czas pracowałem także w Banku Nerek.

W 1985 roku zacząłem przyjmować pacjentów z swojej prywatnej klinice odnowy biologicznej w Schaumburg w stanie Illinois. Pracowałem jako samodzielny lekarz. Moja praca polegała na przeprowadzaniu rutynowych badań i testów oraz przyjmowaniu przewlekle chorych pacjentów. Przepisywałem im lekarstwa, ale powoli zacząłem sobie zdawać sprawę z tego, że nie są one skuteczne.

Na początku lat 90-tych zacząłem poznawać świat medycyny naturalnej. Gdy zobaczyłem, jak bardzo poprawia się stan zdrowia moich pacjentów, kiedy zmieniają oni dietę i stają się bardziej aktywni fizycznie, diametralnie zmieniłam sposób praktykowania medycyny.

Moją pasją jest przeobrażanie tradycyjnego paradygmatu medycznego w Stanach Zjednoczonych, a pasja ta pochłania większość mojego wolnego czasu. Od 40 lat, od 1968 roku byłem zapalonym biegaczem: poza innymi osiągnięciami w tej dyscyplinie, ukończyłem też Maraton Chicago w czasie nieco ponad trzech godzin. Od 1985 roku jestem też hobbystą komputerowym, a od wczesnych lat 90-tych szczególnie interesuje mnie Internet.

Media społecznościowe:

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i informacjami na temat zdrowia, korzystając z moich kanałów na mediach społecznościowych.

  • Facebook: prawie 2 miliony fanów
  • Twitter: prawie 285 tysięcy fanów
  • Youtube: prawie 280 tysięcy subskrybentów
  • Instagram: ponad 100 tysięcy fanów
  • Pinterest: prawie 50 tysięcy fanów

Społeczność Mercola:

Moją główną grupą odbiorców są ludzie, którzy chcą poprawić lub utrzymać stan swojego zdrowia: gospodynie domowe, profesjonaliści, studenci, eksperci z zakresu ochrony zdrowia i każdy, kto boryka się z jakimkolwiek problemem zdrowotnym i szuka alternatywy dla konwencjonalnych metod leczenia.

Za pomocą strony Mercola.com dążę do stworzenia harmonijnej społeczności wykształconych i otwartych osób, które podobnie jak ja są zdeterminowane, by zmienić nowoczesny paradygmat zdrowia. Dlatego pracuję z dobrze wyszkolonym zespołem redakcyjnym, aby mieć pewność, że Mercola.com udostępnia wyłącznie bezstronne i przełomowe treści oparte na dowodach i wolne od wpływów zewnętrznych.

Obecny stan służby zdrowia i medycyny jest odpowiedzialny za śmierć i trwały uszczerbek na zdrowiu milionów Amerykanów. Lecz rosnąca liczba osób odwiedzających stronę Mercola.com od 1997 roku, kiedy została ona założona – obecnie jesteśmy wśród 10 najczęściej odwiedzanych stron internetowych w dziedzinie zdrowia – potwierdza, że moi czytelnicy także mają już dość tych oszustw i nadużyć. Praktyczne i skuteczne rozwiązania zdrowotne bez szumu i głośnych reklam – oto, co ja oferuję.

Rozpocznij swą niezależną podróż do pełni zdrowia!