Serwis prasowy


Mercola.com

Dr Mercola założył stronę Mercola.com w roku 1997, by dzielić się ze społeczeństwem najbardziej aktualnymi informacjami na temat zdrowia i naturalnych metod jego zachowywania. Jego celem jest ujawnianie korupcyjnych i rządowych oszustw oraz pokazywanie prawdy stojącej za sztuczkami reklamowymi, które często prowadzą nas do utraty zdrowia. Mercola.com jest obecnie największą na świecie stroną na temat naturalnych metod leczenia i profilaktyki zdrowotnej, mającą ponad milion subskrybentów.

 

Misja

Naszą misją w Mercola.com jest przekształcanie tradycyjnego wzorca medycznego w Stanach Zjednoczonych na taki, gdzie leczone są przyczyny chorób, a nie wyłącznie ich objawy.

Prawo do zdrowia to jedna z podstawowych spraw, którą promujemy na naszej stronie, głównie dzięki partnerstwu z różnymi organizacjami zajmującymi się takimi kwestiami, jak oznaczenia żywności genetycznie modyfikowanej, usuwanie fluorku z wody pitnej, zaprzestanie stosowania plomb amalgamatowych oraz zwiększanie świadomości w podejmowaniu decyzji i wyrażaniu zgody na szczepienia.

Mimo, że obecny system wydaje miliardy dolarów na „leczenie” chorych, to Amerykanie są obecnie mniej zdrowi niż kiedykolwiek dotąd. Główne przyczyny najbardziej przewlekłych chorób mogą zostać wyeliminowane przez zmianę sposobu odżywiania i stylu życia.

Tutaj – w Mercola.com – wierzymy w wyjątkową zdolność organizmu do samo-uzdrawiania i zachowania dobrego samopoczucia. Dostarczamy najświeższych wiadomości i informacji na temat zdrowia, są one bezpłatne i ogólnie dostępne, tak aby każdy miał szansę zatroszczyć się należycie o swoje zdrowie i zapewnić sobie długie życie wolne od chorób.

Subskrybenci Mercola.com

Ponad milion użytkowników subskrybuje bezpłatny e-Newsletter Mercola Natural Health (Newsletter Naturalne Zdrowie), który jest wydawany siedem dni w tygodniu. Nasza strona prowadzona jest także z myślą o miłośnikach i entuzjastach zwierząt, dla których przeznaczony jest e-Newsletter Mercola Healthy Pets (Newsletter Zdrowie Zwierząt), gdzie znajdują oni informacje, jak zadbać o zdrowie swoich czworonożnych towarzyszy w sposób holistyczny.

Fakty

Strona Mercola.com, która została założona w 1997 roku, szybko stała się światową stroną nr 1 o naturalnych metodach zachowania zdrowia i jedną z 10 najważniejszych stron internetowych ogólnie dotyczących zdrowia.

Mercola.com ma ponad milion subskrybentów newsletterów, między innymi dziesiątki tysięcy pracowników służby zdrowia. Liczba ta zwiększa się średnio o 1000 nowych czytelników dziennie, a Mercola.com ma swoich subskrybentów w każdym kraju na świecie. Codzienny newsletter przeznaczony jest dla tych użytkowników, którzy po prostu nie mają czasu na przeszukiwanie setek badań medycznych, a którzy chcą otrzymywać informacje na tematy medyczne i dietetyczne przekazywane w przystępny i łatwy do zrozumienia sposób.

Mercola.com zawiera ponad 300 000 stron z bezpłatnymi i oryginalnymi informacjami na temat zdrowia, opartymi na wiedzy specjalistów wszystkich dziedzin dotyczących zdrowia, takich jak odżywianie, ćwiczenia fizyczne, profilaktyka zdrowotna, zarządzanie stresem. Wszystkie informacje na naszej stronie są oferowane bezpłatnie, są zupełnie niezależne i wolne od wszelkiego nacisku z zewnątrz. Każdego miesiąca strony Mercola.com zostają wyświetlone ok. 30 milionów razy – a liczba ta z dania na dzień rośnie, gdyż coraz więcej osób szuka rzetelnych i wiarygodnych porad dotyczących zdrowia.

Dr Joseph Mercola posiada ponad dwadzieścia lat doświadczenia lekarskiego, które połączył ze swoją pasją do technologii, aby stworzyć stronę Mercola.com. Udzielał on wywiadów we wszelkiego typu mediach, a w listopadzie 2009 roku znalazł się na liście Huffington Post jako Ultimate Health Game Changer (Rewolucjonista w Walce o Zdrowie). Dowiedz się więcej o dr Mercoli.

Media

Osoby zainteresowane przeprowadzeniem wywiadu z dr Mercolą prosimy o kontakt mailowy: [email protected]

Serwis informacyjny

Aby na bieżąco orientować się w tym, co dzieje się na stronie Mercola.com., prosimy o zapoznanie się z naszymi informacjami prasowymi.

Cytaty

Osoby chcące dodawać do swoich prac linki do naszych artykułów lub cytować dr Mercolę, proszone są o zapoznanie się ze stroną cytowanie treści strony Mercola, gdzie można dowiedzieć się, jak poprawnie oznaczać autora/eksperta oraz jak dodawać odpowiednie przypisy. Zachęcamy do dzielenia się informacjami na temat zdrowia oraz wiadomościami dostępnymi na naszej stronie, aby wspomóc innych w ich drodze ku zdrowemu życiu.

Produkty i oferta

Mercola.com składa się ze strony głównej oraz Centrum Zdrowia Naturalnego Dr. Mercola. Strona Mercola.com jest dla użytkowników źródłem najnowszych wiadomości i informacji na temat naturalnego zdrowia. Znajduje się na niej ponad 300 000 podstron bezpłatnych informacji o zdrowiu. Bezpłatny newsletter dr Mercoli o medycynie naturalnej i zdrowiu jest wysyłany do subskrybentów 7 dni w tygodniu.

Na naszej stronie można także nawiązać kontakt się z osobami o podobnych poglądach, uczestniczyć w obszernych dyskusjach i angażować się w pomaganie innym poprzez komentarze znajdujące się pod poszczególnymi artykułami.

Prywatność i bezpieczeństwo

Polityka prywatności Mercola.com jest certyfikowana przez TRUSTe. Nigdy nie udostępnimy adresów mailowych oraz innych informacji osobom trzecim. Dowiedz się więcej na ten temat z naszej polityki prywatności.

Finansowanie

Środki na finansowanie naszej strony pochodzą wyłącznie ze sprzedaży produktów na stronie Mercola.com. Zysk ze sprzedaży produktów jest wykorzystywany w celu utrzymania i ulepszania naszej strony. Mercola.com nie akceptuje żadnych reklam lub sponsoringu osób trzecich, a sam dr Mercola nie jest powiązany z żadnymi firmami farmaceutycznymi lub o innym charakterze. Dzięki temu, że strona ma niezależne źródło finansowania, jej użytkownicy mogą mieć pewność, że otrzymują informacje i porady zdrowotne, które są całkowicie niezależne od wpływów zewnętrznych.

Biuro i pracownicy

Mercola.com zatrudnia ponad 100 osób w swojej siedzibie głównej w Cape Coral, w stanie Florida oraz w biurze w Manili na Filipinach.

Profil i zdjęcia dr Mercoli

O doktorze Mercoli
Doktor Mercola ukończył swój staż lekarza rodzinnego w 1985 roku, ale wykształcenie otrzymał w modelu medycyny konwencjonalnej. W pierwszych latach swej prywatnej praktyki lekarskiej leczył liczne objawy chorobowe za pomocą leków na receptę i był nawet rzecznikiem firm farmaceutycznych.

 

Lecz kiedy zaobserwował w swojej praktyce, jak nieskuteczne jest tego typu podejście, zainteresował się medycyną naturalną i przez ostatnie trzydzieści lat stosuje w swojej klinice terapie tradycyjne, skutecznie lecząc tysiące pacjentów.

Ponad 15 lat temu dr Mercola założył stronę Mercola.com, by dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi. Od siedmiu lat strona ta jest najczęściej odwiedzaną stroną dotyczącą zdrowia naturalnego na świecie i ma obecnie prawie dwa miliony subskrybentów. Dr Mercola jest też autorem dwóch bestsellerów NY Times i częstym gościem mediów amerykańskich, między innymi programu Dr. Oz Show i wielu innych kanałów informacyjnych.

Dowiedz się więcej o dr Mercoli

Aby umieścić zdjęcie dr Mercoli na swoim blogu lub stronie internetowej, aby je wydrukować lub wykorzystać w inny sposób, można pobrać jedno z poniższych zdjęć wykonując następujące kroki:

  1. Kliknąć wybrane zdjęcie, aby wyświetlić wersję w wysokiej rozdzielczości.
  2. Kliknąć zdjęcie prawym przyciskiem myszy i zapisać je w wybranym miejscu na komputerze.