Chiropraktyka i ćwiczenia okazują się skuteczniejsze niż leki

Chiropraktyk

W skrócie -

  • Ćwiczenia często poprawiają postawę ciała, zakresu ruchu i funkcjonalność ciała, co może pomóc w leczeniu przyczyny bólu, a także w zapobieganiu przewlekłemu bólowi szyi
  • Ze względu na to, że chiropraktycy przechodzą kompleksowe szkolenie w zakresie leczenia problemów układu mięśniowo-szkieletowego, to jak dowodzą różne badania, chiropraktyka jest znacznie bezpieczniejsza i często skuteczniejsza niż leczenie alopatyczne, szczególnie w przypadku bólu pleców i karku
  • Istnieje dobry powód, aby przeanalizować dostępne opcje leczenia naturalnego dla znalezienia ulgi w bólu przed podjęciem leczenia farmakologicznego, ponieważ przyjmowanie leków niesie ze sobą znaczne ryzyko wystąpienia działań niepożądanych

Według dr Mercoli

Przewlekły ból jest niezwykle powszechny i dotyka około 76,5 miliona osób, z których jedna trzecia opisuje tego typu ból jako ciężki i "uniemożliwiający normalne funkcjonowanie".

Spośród tych osób wiele cierpi z powodu bólu szyi, który według American Pain Foundation jest trzecim najczęściej występującym rodzajem bólu.

Szacuje się, że 70% ludzi odczuje w pewnym okresie swojego życia ból szyi, lecz badania nad skutecznym jego leczeniem są zaskakująco nieliczne.

Jeśli z powodu bólu udasz się do konwencjonalnego lekarza, to istnieje bardzo duża szansa, że ​​wyjdziesz z jego gabinetu z receptą na lek farmakologiczny, na przykład niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), acetaminofen (tylenol) lub nawet lek z grupy opioidów (OxyContin, Vicodin, itp.), gdyż jest to pierwsza metoda leczenia bólu w nowoczesnym świecie medycznym.

Jednak istnieją lepsze metody na pozbycie się bólu szyi niż leki. Metody te pomogą nie tylko złagodzić ból, ale także mogą wyleczyć jego podstawową przyczynę i sprawić, że nastąpi prawdziwe wyleczenie.

Badania wykazują, że ćwiczenia i zabiegi chiropraktyczne skutecznie leczą bóle szyi

Według badań opublikowanych w Annals of Internal Medicine i finansowanych przez National Institutes of Health, leki wcale nie są najlepszym sposobem leczenia bólu szyi.

Po obserwacji 272 pacjentów z bólem szyi przez okres 12 tygodni okazało się, że osoby, które ćwiczyły lub poddały się zabiegom chiropraktycznym miały ponad dwukrotnie większą szansę pozbycia się bólu w porównaniu z osobami, które przyjmowały leki.

Bardziej konkretnie:

    32% osób, które poddały się zabiegom chiropraktycznym pozbyło się bólu

    30% osób ćwiczących pozbyło się bólu

    13% osób przyjmujących leki farmaceutyczne pozbyło się bólu

Badacze doszli do wniosku, że:

"Dla uczestników z ostrym i podostrym bólem szyi, terapia manipulacji kręgosłupa była bardziej skuteczna niż leczenie lekami w krótkim i długim okresie. Jednakże kilka sesji ćwiczeń w domu z poradami instruktora dawało podobne wyniki w większości przypadków."

Dlaczego ćwiczenia są konieczne jeśli masz ból szyi

Ponieważ ćwiczenia poprawiają postawę ciała, zakresu ruchu i funkcjonalność ciała, mogą one pomóc w leczeniu przyczyny bólu, a także w zapobieganiu przewlekłemu bólowi szyi. Ćwiczenia pomagają zapobiegać bólowi i łagodzić go poprzez szereg mechanizmów, w tym wzmacnianie kluczowych mięśni i przywracanie elastyczności.

Nic dziwnego, że powtarzające się dolegliwości bólowe kręgosłupa i szyi stają się coraz powszechniejsze, ponieważ wiele osób spędza długie godziny pracy siedząc przed komputerem.

Ból szyi związany z pracą przy komputerze to najczęściej ból mięśnia czworobocznego grzbietu, zwanego czasem mięśniem trapezowym, a różne rodzaje bólu szyi można przypisać nieprawidłowej postawie ciała w czasie pracy lub podczas podróży.

Powstaje w ten sposób pewnego rodzaju błędne koło, ponieważ nieprawidłowa pozycja ciała w trakcie siedzenia prowadzi do bólu szyi, a ból szyi może sprawić, że postawa ta jeszcze się pogorszy. W jednym z badań wykazano na przykład, że ludzie z przewlekłym bólem szyi wykazują zmniejszoną zdolność do utrzymywania wyprostowanej postawy ciała, gdy coś ich rozproszy.

To samo badanie wykazało jednak, że po wykonywaniu odpowiedniego programu ćwiczeń przez pewien okres czasu osoby z bólem szyi nabyły lepszej zdolności do utrzymywania neutralnej pozycji szyi podczas przedłużającego się siedzenia, co może sugerować, że ćwiczenia mogą przerwać to błędne koło nieprawidłowej postawy i bólu szyi.

Inne badania przyniosły podobne wyniki i wykazały, że ćwiczenia fizyczne są niezwykle korzystne w leczeniu bólu szyi. Badania te to między innymi:

    Badania, którego wyniki opublikowano w Journal of Applied Physiology , które wykazało, że powtarzające się urazy szyi spowodowane przez pracę biurową można wyleczyć za pomocą niektórych ćwiczeń siłowych

    Badanie opublikowane w czasopiśmie Arthritis & Rheumatism wykazało, że trening siłowy ukierunkowany na mięśnie szyi i ramion jest najkorzystniejszym rozwiązaniem dla kobiet z przewlekłym bólem mięśni szyi i jest o wiele bardziej skuteczny niż ogólne ćwiczenia fitness

Pięć ćwiczeń dla złagodzenia przewlekłego bólu szyi

Poniżej przedstawiam pięć konkretnych ćwiczeń siłowych ukierunkowanych na te mięśnie szyi i ramion, które najczęściej powodują przewlekły ból szyi. W obu wspomnianych powyżej badaniach wykorzystano te same pięć ćwiczeń z ciężarkami ręcznymi, a szczegółowe objaśnienia jak wykonywać każde z nich można znaleźć na stronie National Research Centre for the Working Environment:

1. Wzruszanie ramionami z hantlami

Stań prosto z ciężarkami w dłoniach trzymanymi z boku ciała. Jednym płynnym spokojnym ruchem unieś ramiona do góry (jakbyś wzruszał ramionami), po czym powoli je opuść. Jednocześnie spróbuj rozluźnić szczękę i szyję.

2. Podciąganie hantli jedną ręką

Połóż jedno kolano i rękę po tej samej stronie na ławce. Wolnym ramieniem podciągnij ciężarek do klatki piersiowej. Kiedy ciężarek dotknie klatki piersiowej, opuść ramię powoli kontrolowanym ruchem.

3. Podciąganie hantli przodem

Stań prosto z ramionami opuszczonymi w dół i ciężarkami w dłoniach z przodu ciała. Podnieś ciężarki w linii prostej go góry, trzymając je jak najbliżej ciała, aż sięgniesz nimi na wysokość klatki piersiowej. Łokcie kieruj w górę i na zewnątrz. Podczas całego ćwiczenia ciężarki w rękach powinny być niżej niż łokcie.

4. Unoszenie hantli z siedzenia

Połóż się na ławce z tułowiem skierowanym pod kątem 45 ° do przodu. Ciężarki trzymaj w rękach zwisających swobodnie w kierunku podłogi. Podnosić ciężarki na zewnątrz i do góry, aż ramiona znajdą się w pozycji poziomej, a następnie opuścić je w dół powolnym kontrolowanym ruchem. Podczas wykonywania ćwiczenia łokcie powinny być lekko zgięte.

5. Unoszenie hantli bokiem w górę

Stań prosto z ciężarkami w dłoniach trzymanymi z boku ciała. Podnosić ciężarki na zewnątrz i do góry, aż ramiona znajdą się w pozycji poziomej, a następnie opuścić je w dół powolnym kontrolowanym ruchem. Podczas wykonywania ćwiczenia łokcie powinny być lekko zgięte.

Badacze zalecili wykonywanie tych ćwiczeń trzy razy w tygodniu (np. w poniedziałki, środy i piątki) i wykonywanie na przemian ćwiczeń 1, 2 i 5 jednego dnia, a ćwiczenia 1, 3 i 4 drugiego dnia ćwiczeń.

Na samym początku wykonuj 2 serie ćwiczeń każdego ćwiczenia, 8-12 powtórzeń w każdej serii. Zwiększaj ilość ćwiczeń we własnym tempie, aż dojdziesz do 3 serii każdego z ćwiczeń. W zależności od ćwiczenia i aktualnej siły Twoich mięśni, zalecany ciężar hantli dla początkujących wynosi od 6 do 12 funtów (3-6 kg).

Ogólną zasadą jest, że gdy tylko jesteś w stanie w miarę łatwo wykonywać trzy serie ćwiczeń, należy zwiększyć obciążenie. Ogólną wskazówką może być to, że uczestnicy badania podwoili masę używanych hantli w ciągu 10 tygodni.

Po około czterech tygodniach możesz zmniejszyć liczbę powtórzeń w ostatniej serii na rzecz zwiększenia obciążenia.

Korzyści z chiropraktyki i innych alternatywnych metod leczenia bólu szyi

Jeśli cierpisz z powodu przewlekłego bólu szyi, to wizyta u wykwalifikowanego kręgarza jest kolejnym mądrym rozwiązaniem. Jestem gorącym zwolennikiem filozofii chiropraktyki, która kładzie silny nacisk na wrodzone zdolności ciała do samoleczenia, a znacznie mniej polega na metodach takich jak leki farmakologiczne i chirurgia.

Chiropraktycy, lekarze medycyny naturalnej i neuropaci przechodzą intensywne szkolenia z zakresu leczenia zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego podczas swojej nauki, która zazwyczaj trwa od 4 do 6 lat.

Ze względu na to, że chiropraktycy przechodzą kompleksowe szkolenie w zakresie leczenia problemów układu mięśniowo-szkieletowego, to jak dowodzą różne badania, chiropraktyka jest znacznie bezpieczniejsza i często skuteczniejsza niż leczenie alopatyczne, szczególnie w przypadku bólu pleców i karku.

Ponadto naukowcy odkryli, że manipulacje chiropraktyczne wpływają na organizm człowieka także głęboko na poziomie komórkowym.

Oznacza to, że zabieg chiropraktyczny może wpływać na podstawowe procesy fizjologiczne, które wpływają na stres oksydacyjny i naprawę DNA, więc oprócz leczenia bezpośredniego problemu z kręgosłupem, który może powodować ból, zabieg taki może również wpływać na głębsze dysfunkcje w organizmie.

Jak wielu z was wie, jestem lekarzem osteopatą. Lekarze osteopaci, podobnie jak chiropraktycy, przechodzą również dodatkowe szkolenie w zakresie regulacji kręgosłupa, więc warto także skorzystać z pomocy takiego lekarza.

Jednak z mojego doświadczenia wynika, że ​​tylko niewielki procent osteopatów ma umiejętności w tej dziedzinie, ponieważ częściej wybierają oni bardziej konwencjonalne leczenie alopatyczne. Jeśli udajesz się do lekarza osteopaty, upewnij się, że ma on odpowiednie umiejętności w leczeniu bólu kręgosłupa i szyi.

Ogólnie rzecz biorąc, trzeba pamiętać, że istnieje wiele innych opcji leczenia przewlekłego bólu niż leki.

Okazuje się, że na przykład masaż terapeutyczny zapewnia istotną poprawę funkcjonowania i złagodzenie objawów związanych z bólem szyi lub kręgosłupa podczas gdy różnorodne terapie uzupełniające i alternatywne (w tym akupunktura, masaż, manipulacje i mobilizacja kręgosłupa) zostały uznane za znacznie skuteczniejsze niż brak leczenia, placebo, fizykoterapia lub pomoc zwykłego lekarza w natychmiastowej redukcji bólu lub w krótkim okresie po zastosowaniu leczenia.

Tak więc jeśli dolega Ci ból szyi, zanim udasz się z wizytą do zwykłego lekarza, masz do wyboru wiele innych opcji . Ponadto wielu masażystów i fizjoterapeutów także może zapewnić skuteczne leczenie.

Przyjmowanie leków przeciwbólowych jest co najmniej ryzykowne

Miliony Amerykanów polegają na lekach przeciwzapalnych, aby złagodzić ból, choć leki te należą do najniebezpieczniejszych na rynku.

Oprócz tego, że znacznie zwiększają one ryzyko wystąpienia chorób serca (2-4 razy większe ryzyko ataku serca, udaru lub śmierci w wyniku zaburzeń układu sercowo-naczyniowego), niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) wiążą się z poważnym ryzykiem zaburzeń żołądkowo-jelitowych, takich jak krwawienie z przewodu pokarmowego, zwiększone ciśnienie krwi i problemy z nerkami.

Pamiętaj, że dotyczy to nie tylko leków na receptę, takich jak Celebrex, ale także leków dostępnych bez recepty, takich jak aspiryna, Advil i Motrin.

Bardzo trudno jest znaleźć opartą na lekach metodę łagodzenia bólu, która nie wywoływałaby niepożądanych skutków ubocznych. Amerykańska Agencja Żywności i Leków ograniczyła niedawno ilość acetaminofenu dozwoloną w produktach na receptę i dodała ostrzeżenie na opakowaniu leku, że może on wywoływać problemy z toksycznością wątroby. Acetaminofen jest w rzeczywistości jedną z najczęstszych przyczyn ostrej niewydolności wątroby w Stanach Zjednoczonych.

Jeśli chodzi o opioidowe środki przeciwbólowe, takie jak OxyContin, należą one do najczęściej nadużywanych leków na receptę i przyczyniają się do wzrostu liczby śmiertelnych przedawkowań leków na receptę. Wielu pacjentów uzależnia się od nich po zastosowaniu ich do leczenia takich schorzeń jak ból pleców lub szyi.

Ale bez względu na to, jaki rodzaj środka przeciwbólowego wybierzesz, koniecznie pamiętaj, że stosowanie każdego z nich wiąże się z ryzykiem!

Niestety, jeśli cierpisz z powodu przewlekłego bólu i udasz się z tym do lekarza, zalecony długoterminowy plan leczenia najczęściej będzie obejmował leczenie czysto farmakologiczne lekami przeciwzapalnymi, przeciwpadaczkowymi, środkami rozluźniającymi mięśnie i ewentualnie innymi rodzajami leków przeciwbólowych.

Innymi słowy, odpowiedzią lekarzy na ból są leki, leki i jeszcze raz leki, a każdy z nich zwiększa ryzyko wystąpienia potencjalnie śmiertelnych skutków ubocznych. Czy rzeczywiście nie można inaczej?

Inne naturalne metody leczenia bólu szyi (i innych bólów)

W przypadku bólu szyi, podstawową przyczyną jest często nieprawidłowa mechanika ciała, co oznacza, że ​​Twoja postawa lub równowaga mięśniowa są w jakiś sposób zaburzone.

Zwrócenie uwagi na postawę ciała (lub inne czynniki, które mogą przyczyniać się do przeciążenia odcinka szyjnego, takie jak spanie w niewygodnej pozycji) i leczenie dolegliwości za pomocą ćwiczeń zazwyczaj skutecznie łagodzi ból, a jednocześnie usuwa jego przyczynę.

Jeśli cierpisz z powodu przewlekłego bólu, to pamiętaj, że istnieje wiele bezpiecznych i skutecznych alternatyw dla leków na receptę i bez recepty, choć mogą one wymagać nieco cierpliwości.

Do najlepszych należą:

Zacznij przyjmować wysokiej jakości tłuszcz omega-3 pochodzenia zwierzęcego, na przykład olej z kryla. Tłuszcze omega-3 są prekursorami mediatorów stanu zapalnego zwanych prostaglandynami. (W rzeczywistości na tej właśnie zasadzie działają przeciwzapalne leki przeciwbólowe – pozytywnie wpływają one na prostaglandyny.)

W licznych badaniach na zwierzętach i badaniach klinicznych wykazano, że tłuszcze omega-3 EPA i DHA zawarte w oleju z kryla mają właściwości przeciwzapalne.

Wyeliminuj lub radykalnie ogranicz spożywanie większości produktów zbożowych i cukrów (w tym fruktozy). Unikanie zbóż i cukru pomoże obniżyć poziom insuliny i leptyny. Podwyższony poziom insuliny i leptyny to jeden z najsilniejszych stymulatorów produkcji prozapalnych prostaglandyn. Właśnie dlatego wyeliminowanie cukru i zbóż jest tak ważne przy walce z bólem.

Zoptymalizuj produkcję witaminy D, poprzez regularny kontakt z promieniowaniem słonecznym, co wywoła szereg różnych mechanizmów, między innymi zmniejszających ból.

W międzyczasie nie musisz niepotrzebnie cierpieć. Poniżej przedstawiam metody zapewniające ulgę w bólu bez żadnego zagrożenia dla zdrowia, które często towarzyszą przyjmowaniu leków przeciwbólowych.

Astaksantyna: Jeden z najskuteczniejszych znanych antyoksydantów rozpuszczalnych w oleju. Ma ona bardzo silne właściwości przeciwzapalne i w wielu przypadkach działa dużo skuteczniej niż leki NLPZ. Zazwyczaj wymagane są dość wysokie dawki, a do osiągnięcia wyraźnej poprawy potrzebne jest 8 mg lub więcej dziennie.

Imbir: Zioło to działa przeciwzapalnie i przynosi ulgę w bólu oraz korzystnie wpływa na żołądek. Najlepiej działa świeży imbir, który można zaparzać wrzątkiem w formie herbatki lub wcierać jako dodatek do soków warzywnych.

Kurkumina: Kurkumina jest głównym związkiem leczniczym, który można znaleźć w popularnej przyprawie kurkumie. W badaniu pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów osoby, które włączyły 200 mg kurkuminy dziennie do swojego planu leczenia, zaobserwowały złagodzenie bólu i zwiększenie ruchliwości.

W ponad 50 badaniach klinicznych wykazano, że kurkumina ma silne działanie przeciwzapalne, a w czterech badaniach wykazała także zdolność do zmniejszania szkodliwych skutków związanych z przyjmowaniem paracetamolu.

Boswellia: Znana również jako kadzidla lub kadzidłowiec, to zioło o silnych właściwościach przeciwzapalnych, które jest cenione już od tysięcy lat. Jest to jeden z moich ulubionych środków, gdyż widziałem skuteczność jego działania u wielu pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów.

Bromelaina: Ten enzym trawiący białka, występujący w ananasach, jest naturalnym środkiem przeciwzapalnym. Można go przyjmować w formie suplementu, ale równie skuteczne może być spożywanie świeżego ananasa. Należy pamiętać, że większość bromelainy znajduje się w rdzeniu (środkowej części) ananasa, więc nie należy tej części odrzucać podczas spożywania owocu.

Cetyl myristoleate (CMO): Olej ten, występujący w rybach i maśle działa jak "smar dla stawów" oraz ma działanie przeciwzapalne. Używałem tego preparatu na skórę do leczenia torbieli galaretowatej i łagodnego lecz irytującego zespołu cieśni nadgarstka, który pojawia się u mnie, kiedy piszę zbyt dużo używając nieergonomicznej klawiatury.

Wiesiołek dwuletni, czarna porzeczka i olej z ogórecznika: Zawierają kwas gamma-linolenowy (GLA), który jest użyteczny w leczeniu bólu związanego z artretyzmem.

Krem cayenne: Zwany także kremem kapsaicynowym, zawiera ostry pieprz cayenne. Łagodzi on ból zmniejszając poziom substancji P, która jest składnikiem chemicznym komórek nerwowych, które przekazują sygnały bólu do mózgu.

Terapie takie jak joga, akupunktura, medytacja, ciepłe i zimne okłady, a nawet "przykładanie rąk" mogą również w zdumiewający sposób niwelować ból bez użycia leków.