Protokół usuwania rtęci z organizmu

1. Dieta

Unikaj wszelkiego cukru i mleka, ogranicz spożywanie przetworzonych produktów i zbóż, zwłaszcza pszenicy.

Ważne będzie stosowanie diety wysokobiałkowej, ponieważ występujące w białkach aminokwasy zawierające siarkę znacznie ułatwią detoksykację organizmu. NIE stosuj postu podczas usuwania rtęci za pomocą DMPS (syntetycznego chelatora metali ciężkich).

Jeśli jesteś wegetarianinem, jesteś narażony na WYSOKIE ryzyko powikłań po zastosowaniu DMPS, chyba że spożywasz dużą ilość białka.

Białko serwatkowe można stosować jako suplement, ponieważ ma wysoką zawartość glutationu i rozgałęzionych aminokwasów. Do sporządzenia jednego napoju stosuje się dwie czubate łyżki stołowe. Napój można spożywać raz dziennie lub dwa razy dziennie na tydzień przed chelatacją DMPS.

Autystyczne dzieci nie mogą spożywać białka serwatkowego, ponieważ zawiera kazeinę. Jednak mogą suplementować czyste aminokwasy rozgałęzione. Można zacząć od przyjmowania jednej kapsułki dwa razy dziennie do posiłku. Następnie należy stosować maksymalnie dwie kapsułki dwa razy dziennie na tydzień przed chelatacją DMPS.

2. Korzystne bakterie

Suplementuj wysokiej jakości szczepy bakterii raz dziennie, w ilości od jednej czwartej do połowy łyżeczki. Zoptymalizowana flora bakteryjna jelit jest niezwykle istotna podczas detoksykacji.

3. Wypróżniaj się 2-3 razy dziennie

Jeśli masz problemy z wypróżnieniem, upewnij się, że Twoja tarczyca funkcjonuje prawidłowo. Bardzo często zdarza się, że rtęć negatywnie wpływa na działanie tarczycy. Jeśli tarczyca jest w porządku, powinieneś zacząć suplementować magnez.

W przypadku długotrwałego stosowania magnezu ważne jest, aby wraz z nim przyjmować wapń, aby nie doprowadzić do zaburzenia proporcji między ilością wapnia i magnezu, gdyż mogłoby to spowodować poważne skurcze.

Codzienne spożywanie kilku łyżeczek świeżo zmielonego siemienia lnianego poprawi perystaltykę jelit, a także zapewni organizmowi zdrowe, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe.

4. Oczyść tkanki za pomocą Chlorelli lub ProChitosan

Chlorella i ProChitosan stanowią ważną część programu detoksykacji, ponieważ około 90% rtęci jest wydalana z kałem. Chlorella jest algiem, który w przeciwieństwie do ProChitosanu, zawiera wysoki poziom białka – chlorofilu i innych składników odżywczych.

Proszek z chlorelli jest najlepszą opcją, choć niektóre osoby preferują tabletki lub kapsułki ze względu na wygodę stosowania. Prostym sposobem rozpuszczenia proszku jest umieszczenie go w pojemniku z pokrywką, który jest częściowo wypełniony wodą. Następnie należy szczelnie zakręcić pokrywkę i wstrząsać aż do rozpuszczenia proszku i uzyskania jednolitego roztworu.

Uwaga: około 30% ludzi nie toleruje chlorelli. Może to wynikać z niewystarczającej ilości enzymu - celulazy. Jeśli nie tolerujesz chlorelli, należy rozważyć dodatek celulazy, która pomoże w trawieniu chlorelli.

Dawka: można rozpocząć od jednej czwartej łyżeczki chlorelli w proszku (jedna tabletka 500mg) dziennie. Niska dawka początkowa pozwoli upewnić się, że nie występuje u nas nadwrażliwość na chlorellę. W ciągu 1-2 tygodni można zwiększyć dawkę do 1 łyżeczki chlorelli w proszku (10 tabletek lub kapsułek) dziennie.

Jeśli tolerujesz powyższą dawkę, możesz zastosować proszek z chlorelli do przeprowadzenia detoksykacji. Zastosuj dawkę początkową dwa dni przed chelatacją i jeden dzień po niej. Chlorella całkowicie pokryje Twoje jelita i zwiąże rtęć uwolnioną przez DMPS.

Powyższa dawka jest przeznaczona dla osoby ważącej 150 funtów (68 kg). Jeśli stosujesz program przeznaczony dla dzieci, należy odpowiednio zredukować dawkę. (Zatem dziecko ważące 30 funtów (ok.14 kg) będzie mogło zastosować 30/150 lub 1/5 (20%) powyższej dawki).

Uwaga: jeśli pojawią się nudności lub uczucie “palenia”, należy przestać stosować chlorellę, ponieważ jest to oznaka rozwoju nietolerancji pokarmowej, której objawy nasilą się z czasem podczas kontynuacji terapii. Jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce, należy zmienić preparat na ProChitosan, który w podobny sposób wiąże rtęć. Dawka zależy od perystaltyki jelit i częstości wypróżnień.

Jeśli ilość wypróżnień w ciągu dnia jest mniejsza niż jedno, należy zacząć przyjmować ProChitosan dwa dni przed zastosowaniem DMPS. Jeśli w ciągu dnia występują co najmniej dwa wypróżnienia, można zacząć 24 godziny przed przyjęciem DMPS.

Należy kontynuować stosowanie ProChitosanu do 24 godzin po odstawieniu DMPS. Zatem preparat jest stosowany 2 lub 3 dni. Dawka wynosi 2 kapsułki 3 razy dziennie. Należy popić lek dużą ilością wody. Jeśli wystąpią zaparcia warto rozważyć suplementację magnezu.

Porphrazyme firmy Biotics Research jest kolejną alternatywą dla chlorelli. Wielu klinicystów z powodzeniem wykorzystało ten preparat do skutecznej detoksykacji organizmu.

5. Zacznij spożywać czosnek lub MSM

Warto zacząć regularnie spożywać czosnek, aby zwiększyć zapasy siarki. Wykorzystaj surowy czosnek zamiast suplementu. Staraj się spożywać trzy ząbki czosnku dziennie, ale zmniejsz dawkę, jeśli nieprzyjemny zapach będzie zbyt intensywny.

Ponownie, jak wspomniano powyżej, w przypadku dzieci należy odpowiednio zredukować dawkę.

MSM jest formą siarki, która pomaga usunąć rtęć z organizmu. Początkowa dawka to dwie kapsułki dziennie. Należy stopniowo zwiększać dawkę do trzech kapsułek dwa razy dziennie. Jeśli jesteś w trakcie leczenia kanałowego lub jesteś przewlekle chory, możesz zwiększyć dawkę do pięciu kapsułek trzy razy dziennie.

6. Zacznij stosować kolendrę

Kolendra pomaga usunąć rtęć z tkanek, dzięki czemu DMPS będzie mógł się z nią związać, co umożliwi usunięcie tego toksycznego metalu z organizmu. Najlepszą formą kolendry jest nalewka firmy Dragon River (505-583-2348).

Należy nanieść i wetrzeć jedną kroplę nalewki w nadgarstki. Należy tak robić dwa razy dziennie na dwa tygodnie przed zastosowaniem DMPS IV. Terapię powinno się także zastosować rano w dniu przyjęcia DMPS, a następnie można ją przerwać na następne dwa tygodnie.

Nalewka jest także użyteczna w łagodzeniu bólu stawów poprzez nacieranie nią bolącego miejsca.

Możesz również wzmocnić działanie nalewki spożywając surową kolendrę. Nie jest to jednak zbyt efektywna metoda, ale z pewnością wzmocni terapię. Jednakże, tak jak w przypadku chlorelli, wiele osób może wykazywać nietolerancję pokarmową po spożyciu kolendry, dlatego jeśli pojawią się nudności i dyskomfort należy zaprzestać spożywania tego zioła.

7. Wymiana minerałów

Posiadanie zasobów odpowiednich minerałów jest niezwykle ważne dla naszego zdrowia. Nasz organizm działa lepiej nawet z toksycznymi metalami niż w przypadku braku metali.

Enzymy posiadają specjalne miejsca wiązania metali, które działają jako katalizatory i są niezbędne do aktywacji enzymu. Jeśli w organizmie brakuje magnezu, sodu, cynku i innych minerałów, nasz organizm w łatwy sposób zastępuje je toksycznymi metalami.

Selen i cynk są szczególnie ważnymi minerałami w procesie detoksykacji organizmu z rtęci i powinny być suplementowane przez większość osób.

Ogólnie, minerały pod postacią cytrynianów działają całkiem skutecznie, chyba że pacjent ma niski poziom fosforu we krwi. Ważne jest, aby nie suplementować miedzi ani żelaza, chyba że zostało to zalecone przez lekarza na podstawie badania włosów i/lub krwi. Citramins II firmy Thorne Research to produkt zawierający cytryniany minerałów bez miedzi i żelaza.

Kwas solny:

Jeśli Twój żołądek nie wydziela wystarczającej ilości kwasu solnego, mogą wystąpić trudności z jonizacją suplementów mineralnych, co może negatywnie wpłynąć na ich prawidłowe wchłanianie.

Badanie ilości kwasu solnego można wykonać palpacyjnie sprawdzając obszar pod najniższym żebrem, około jednego cala od linii bocznej w kierunku linii środkowej. Jeżeli ten obszar jest wrażliwy na dotyk, istnieje duże prawdopodobieństwo, że dana osoba ma niedobór kwasu solnego i odniesie korzyści z jego suplementacji.

Niedobór kwasu solnego w żołądku występuje szczególnie często u osób powyżej 50 roku życia, a także u osób z alergiami pokarmowymi.

W celu wsparcia trawienia należy przyjmować od jednej do sześciu kapsułek chlorowodorku betainy do każdego posiłku. Stosowanie betainy można przerwać, gdy wyżej opisany obszar pod żebrem nie reaguje już na ucisk.

Monitorowanie poziomu minerałów

Monitorowanie poziomu minerałów podczas programu detoksykacji jest niezwykle ważne. Należy to zrobić na początku terapii oraz przynajmniej co 6-12 tygodni. Polecam tylko dwa miejsca wykonujące takie analizy: Trace Elements i Analytical Research. Są to jedyne laboratoria, które nie myją próbek włosów przed analizą.

8. Proces trawienia i pęcherzyk żółciowy są pomocne w przypadku autyzmu

Zatory wątroby i pęcherzyka żółciowego są głównymi problemami w stanach zatrucia. W celu zapewnienia prawidłowego przepływu żółci i funkcjonowania pęcherzyka żółciowego, należy zastosować taurynian magnezu lub taurynę i kwas masłowy (Butryex 559-433-3110).

Dawka początkowa tego produktu to 1/8 - 1/4 kapsułki. Należy stopniowo zwiększać dawkę do 5 kapsułek 3 razy dziennie. Butyrex ma odrażający zapach, który można zredukować poprzez przechowywanie preparatu w zamrażarce.

Dodatkowo, umieszczanie proszku w sosie jabłkowym, miodzie lub syropie z czarnego bzu może poprawić stosowanie się do zaleceń.

Enzymy trawienne (zawierające lipazę) i CCK (stymuluje skurcze pęcherzyka żółciowego) mogą być przyjmowane około jednej godziny po posiłku zawierającym odpowiednią ilość tłuszczy. CCK należy przyjmować po obiedzie (wysokotłuszczowy posiłek).

 • Małe dzieci, 1/4 tabletki
 • Starsze dzieci, 1/2 tabletki
 • Nastolatkowie, 1 tabletka
 • Dorośli, od 2 do 4 tabletek

Zdolność Twojego organizmu do usuwania toksyn będzie osłabiona, jeśli nie spożywasz odpowiednich tłuszczy wspomagających funkcje trawienia. Twoja dieta powinna zawierać tłuszcze z nieprzetworzonych, czystych olejów. Omega Nutrition, Flora lub Arrowhead Mills:

 • słonecznik
 • krokosz barwierski
 • sezam

LUB tłuszcze naturalnie występujące w produktach żywnościowych:

 • nasiona
 • orzechy
 • awokado
 • ekologiczny drób, mięso i jaja od kur z wolnego wybiegu

9. Antyoksydanty

Witamina C i E. Warto przyjmować preparat Unique Vitamin E - jedną kapsułkę dziennie oraz około 250-500 mg witaminy C do każdego posiłku. Jeśli intensywnie ćwiczysz, możesz przyjmować 1000 mg witaminy C 15-30 minut przed treningiem. Można również rozważyć dodanie 2000-4000 mg witaminy C w proszku do pół galonu wody (ok. 2 litrów) i picie takiego roztworu przez cały dzień.

Bardzo WAŻNE jest przyjmowanie 2000 jednostek (zazwyczaj pięć kapsułek po 400 j.m.) witaminy E w dniu i jeden dzień po iniekcji DMPS, ponieważ to znacznie zmniejszy skutki uboczne detoksykacji. Możesz również wziąć 1-2 g witaminy C bezpośrednio przed wstrzyknięciem DMPS.

10. Rozpocznij comiesięczne przyjmowanie DMPS – dożylnie, przezskórne lub w postaci czopków

Nie powinieneś przyjmować DMPS, jeśli nadal masz plomby amalgamatowe. Jeśli zostały one usunięte, można rozpocząć wykonywanie zastrzyków co miesiąc. Następnie należy oddać mocz do analizy, aby określić ilość wydalanej rtęci. Mocz powinien także zostać zbadany przed iniekcją.

Przeprowadzam analizę moczu pobranego w ciągu 90 minut, ponieważ jest to najwygodniejsze, ale inni pobierają mocz nawet z 4 lub z całych 24 godzin. Iniekcje DMPS są zazwyczaj wykonywane około sześciu razy lub do momentu, gdy poziom rtęci spadnie do pojedynczej cyfry lub poczujesz się lepiej.

Dla pacjentów pediatrycznych

Ponieważ podanie dożylne jest dość traumatyczne dla większości dzieci, prawdopodobnie rozsądniej jest zastosować doodbytniczą wersję DMPS, która jest dostępna w większości aptek.

Inną alternatywą jest podanie przezskórne za pomocą DMSO. Dawka wynosi 5 mg DMPS na kg masy ciała i zazwyczaj jest podawana raz w miesiącu. Następnie należy pobrać mocz do analizy zawartości rtęci.

11. Alternatywa dla DMPS

Niektórzy ludzie źle tolerują DMPS. Ma to miejsce szczególnie w przypadku osób z uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego, na przykład ze stwardnieniem rozsianym, ALS lub u dzieci z delikatną architekturą mózgu. W takim przypadku istnieje kilka alternatywnych opcji.

Można zastosować spray PCA (środek klatrujący białko). Dawkę zapewnia 4 krotne zaaplikowanie sprayu pod język, codziennie lub co drugi dzień. Można użyć aminokwasu dipeptydowego lub mieszanych bursztynianów mineralnych, takich jak Champion Nutrition Muscle Nitro.