Zmień zasady gry, przejmując kontrolę nad swoim zdrowiem

Film dokumentalny o doktorze Mercoli

W skrócie -

  • Medycyna konwencjonalna doskonale sprawdza się w diagnozowaniu chorób, ale niestety często zawodzi w sposobach leczenia. Leczy tylko objawy, a nie przyczynę, zwykle stosując toksyczne leki
  • Istnieją bezpieczniejsze i tańsze alternatywy, które zwalczają pierwotną przyczynę choroby. Niezmiennie, odzyskiwanie zdrowia i leczenie chorób wiążą się z uwzględnieniem odpowiedniej diety, aktywności fizycznej i innych czynników związanych ze stylem życia
  • W ciągu ostatnich 21 lat udało nam się dotrzeć do setek milionów ludzi na całym świecie i przekazać im informacje, które mogą poprawić ich zdrowie, a nawet uratować życie

Według dr. Mercoli

Strona internetowa www.mercola.com powstała 21 lat temu, w 1997 roku, kiedy połączyłem moje dwie główne pasje – zdrowie i technologię. Moją misją stało się dzielenie ekscytującymi nowościami z dziedziny naturalnego zdrowia z szerszą publicznością.

Dzięki Tobie, przez ostatnie 12 lat ta strona stała się najczęściej odwiedzaną stroną dotyczącą naturalnego zdrowia na świecie.

Dzięki Twojemu lojalnemu wsparciu, powoli, ale z pewnością otwieramy oczy ludziom na fałszywe obietnice wadliwych, konwencjonalnych poglądów medycznych, według których choroby najlepiej leczyć za pomocą lekarstw. A także na fakt, że rząd uważa, iż wie, co jest najlepsze dla Twojego zdrowia i rości sobie prawo do dyktowania ludziom rozwiązań dotyczących ich zdrowia.

W tym nigdy wcześniej niewydanym filmie, omawiam własną podróż ku zdrowiu, która ostatecznie doprowadziła mnie do moich obecnych poglądów i zaleceń.

Nauka przez doświadczenie

Doświadczenie to wspaniały nauczyciel, a wiele z tego, czego dziś uczę wypływa z lekcji, których nauczyłem się, gdy próbowałem stać się zdrowszy. Popełniłem wiele błędów i zakochałem się w wielu kłamstwach, oszustwach i pomyłkach konwencjonalnej medycyny.

Jak wiele innych osób, dorastałem jedząc płatki śniadaniowe i wierzyłem, że margaryna jest zdrowa. Moja dieta była bogata w węglowodany i zawierała mało tłuszczu. Nie mam wątpliwości, że odegrało to znaczącą rolę w rozwoju próchnicy zębów, z którą zmagałem się przez większą część mojego życia.

Zanim stałem się dorosły, miałem usta pełne plomb amalgamatowych. W końcu odkryłem prawdę o amalgamacie, że zawiera 50 % rtęci. W 2009 roku na targach Health Freedom Expo w Chicago poznałem Charliego Browna (prezesa Sojuszu na rzecz stomatologii bez rtęci).

Na tym wydarzeniu zaproponowałem, że będę z nim współpracować, aby podnieść świadomość ludzi na temat wykorzystania rtęci w stomatologii i pomóc w całkowitym usunięciu tej toksyny z gabinetów dentystycznych.

Była to bardzo udana współpraca. 10 października 2013 roku podpisano prawnie wiążący międzynarodowy traktat kontrolujący wykorzystanie tego toksycznego metalu, w dużej mierze dzięki pracy w ramach Kampanii na rzecz stomatologii bez rtęci – projektu zorganizowanego i prowadzonego przez Charliego Browna.

Traktat, nazwany Konwencją Narodów Zjednoczonych z Minamaty w sprawie rtęci, wymaga stopniowego wycofania wielu produktów zawierających rtęć do 2020 roku.

Co ważne, traktat wyznacza początek końca plomb amalgamatowych na całym świecie, ponieważ nakazuje wszystkim państwom świata stopniowe wycofywanie amalgamatu z użycia.

Od tego czasu nawiązałem współpracę z szeregiem wybranych organizacji zajmujących się promowaniem zdrowia, badaniami i edukacją, w tym z GrassrootsHealth, Fluoride Action Network, National Vaccine Information Centre, Institute for Responsible Technology oraz Organic Consumers Association.

Wspólnie utworzyliśmy niedochodową koalicję znaną jako Health Liberty, której celem jest poprawa podstawowej edukacji ludzi w zakresie ważnych zagadnień związanych ze zdrowiem, bezpieczeństwem żywności i zagadnieniem świadomej zgody.

Pasja do aktywności fizycznej sprawiła, że zainteresowałem się medycyną

Moja mama wpoiła mi pasję do czytania. W 1968 roku wybrałem książkę doktora Kena Coopera pt. Aerobik, dzięki której pokochałem aktywność fizyczną. Przez ostatnie 50 lat ćwiczę regularnie, nigdy nie robiąc sobie dłuższej przerwy.

Dr Cooper zaprojektował program ćwiczeń dla astronautów NASA. Jednak oprócz utrzymywania astronautów w środowisku antygrawitacyjnym, te ćwiczenia nie były dobrze postrzegane tutaj, na Ziemi.

Kiedy po raz pierwszy zacząłem biegać, ludzie rzucali we mnie różnymi rzeczami, ponieważ uważali mnie za chuligana lub przestępcę uciekającego z miejsca zbrodni! W latach 60., ludzie po prostu nie biegali "bez powodu".

Byłem w pierwszej klasie liceum, kiedy pierwszy człowiek wylądował na księżycu. To wydarzenie zwróciło moją uwagę i zdecydowałem, że chcę zostać astronautą. Najszybszym sposobem na to było dołączenie do Akademii Sił Powietrznych.

Niestety, trudno było dostać się na kongresowe spotkanie, więc w międzyczasie kontynuowałem edukację, koncentrując się na inżynierii. Później przerzuciłem się na kurs przygotowujący do studiów medycznych – w dużej mierze dlatego, że byłem bardzo zainteresowany tematyką dotyczącą aktywności fizycznej i zdrowia.

Na samym początku szkoły medycznej jeden z moich profesorów powiedział naszej klasie, że zanim skończymy, większość z tego, czego nas uczono, będzie przestarzała lub nie używana.

Kluczowym elementem naszej edukacji było nauczenie nas, jak się uczyć. Od tamtej pory utkwiło mi to w pamięci – nigdy nie doszedłem do punktu, w którym wydawało mi się, że wiem wszystko i nie muszę się już dalej uczyć.

W istocie, szkoła medyczna nauczyła mnie, jak zostać wiecznym uczniem, a ta postawa dobrze mi służyła. Niestety, większość lekarzy nie ma takiej postawy i praktykuje nie aktualizując swojej wiedzy, przez co stosuje przestarzałe metody leczenia.

Żywienie jako lek

Medycyna konwencjonalna doskonale sprawdza się w diagnozowaniu chorób, ale niestety często zawodzi w sposobach leczenia. Zazwyczaj koncentruje się na leczeniu objawów, a nie na przyczynie choroby. W leczeniu wykorzystuje toksyczne lekarstwa, często przyczyniające się do wystąpienia działań niepożądanych, które mogą być bardziej niebezpieczne niż pierwotna choroba.

Odkrycie, że żywienie może stanowić metodę uzdrawiania było dla mnie rewolucyjne. To naprawdę otworzyło moje oczy i dało mi zupełnie inną perspektywę postrzegania zdrowia i leczenia.

Zacząłem przeszukiwać medyczną i laicką literaturę na temat odżywiania i zacząłem uczestniczyć w konferencjach poświęconych alternatywnym metodom leczenia, zazwyczaj co miesiąc, aby zdobyć wiedzę i umiejętności, które pomogłyby mi leczyć ludzi.

Następnie stosowałem to, czego się nauczyłem w mojej praktyce medycznej i uzyskałem wspaniałe wyniki – tak dobre, że w końcu dotarłem do punktu, w którym powiedziałem: "To naprawdę działa!"

Wtedy zobowiązałem się do praktykowania medycyny bez lekarstw. Kiedy powiadomiłem moich pacjentów o tym nowym kierunku, 70 procent z nich odeszło. Nie chcieli rezygnować ze stosowania lekarstw, zacząć rozwiązywać problemy zdrowotne związane z odżywianiem i zmienić styl życia na zdrowszy.

Okazało się to błogosławieństwem, ponieważ pacjenci, którzy ze mną zostali, naprawdę chcieli się poprawić i byli gotowi podjąć wysiłek zmiany. W końcu rozeszła się wieść o ich sukcesach, dzięki czemu przez te wszystkie lata leczyłem pacjentów z całego świata.

Pozostając na czołowej pozycji...

Przez ostatnie 21 lat często byłem jedną z pierwszych osób w mediach, która szerszej publiczności przekazywała informacje na temat zdroworozsądkowych i naturalnych strategii leczenia.

Prawdą jest, że Twoje ciało ma wrodzoną zdolność do samoleczenia. Jest zaprogramowane do zapobiegania chorobom i walki z nimi – pod warunkiem, że zapewnisz mu podstawowe wsparcie w zakresie odżywiania, aktywności fizycznej, ekspozycji na światło słoneczne itp.

Na przykład w 2000 roku zacząłem mówić o znaczeniu witaminy D dla zdrowia, o skutkach jej niedoboru poza krzywicą i przez ponad 18 lat ostrzegałem ludzi przed negatywnymi skutkami braku ekspozycji na słońce. Na szczęście literatura medyczna potwierdza, że witamina D jest niezbędna dla zdrowia, a jej niedobór odgrywa istotną rolę w rozwoju wielu chorób przewlekłych.

Osiemnaście lat temu zacząłem również ostrzegać przed genetycznie modyfikowaną żywnością, namawiając ludzi, aby jej unikała w celu ochrony swojego zdrowia.

Obecnie, publiczna dyskusja na temat genetycznie modyfikowanej żywności została wreszcie wysunięta na pierwszy plan, a oddolne inicjatywy doprowadziły do obowiązku oznakowania genetycznie modyfikowanych organizmów (GMO) w kilkudziesięciu stanach, główne dzięki mediom, takim jak National Geographic, które podawały, że genetycznie modyfikowana żywność to niebezpieczne oszustwo.

Kontynuacja walki przeciwko rtęci i fluorowi

W 1998 roku ostrzegłem swoich czytelników, aby unikali dentystów, którzy nadal stosują plomby amalgamantowe. Amalgamat naprawdę nie powinien znajdować miejsca w nowoczesnej stomatologii. To przestarzała praktyka i po prostu nie ma sensu umieszczać neurotoksyny w niedalekiej odległości od mózgu.

Jak wcześniej napisałem, międzynarodowy traktat w sprawie rtęci zwiastuje początek końca stosowania rtęci w stomatologii.

W 1998 roku zacząłem również pisać o zagrożeniach związanych z fluoryzacją wody, wskazując, że fluor jest toksycznym pierwiastkiem, który gromadzi się w organizmie i niszczy ludzkie enzymy. Od tego czasu dowody na to, że fluor jest panaceum na próchnicę, stały się silniejsze, w związku z czym walka o usunięcie fluoru z miejskich ujęć wody nadal trwa.

Współpracujemy z Fluoride Action Network, która podobnie jak ja, stara się wyeliminować fluorki z wody pitnej nie tylko w USA, ale na całym świecie.

Jak pokazują wszystkie powyższe przykłady, zwykle potrzeba dekady lub więcej, aby odwrócić głęboko zakorzenione medyczne mity, bez względu na to, jak nienaukowe są ich podstawy.

Ostatecznie, prawda zawsze zwycięża, dlatego wierzę, że kwestią czasu jest zrozumienie, czym naprawdę jest fluoryzacja wody – jednym z największych błędów zdrowia publicznego w historii USA, a nie największym sukcesem XX wieku...

Na początku tego roku, rząd USA ostatecznie przyznał, że ekspozycja amerykanów na fluor jest nadmierna. Po raz pierwszy od 1962 roku, rząd obniżył zalecany poziom fluoru w wodzie pitnej. To nie wystarcza, ale jest to ruch we właściwym kierunku. Rozpocząłem również współpracę z organizacją w Meksyku, która opracowuje system niskoenergetycznego usuwania fluoru, możliwy do wykorzystania nawet przez biedniejsze społeczności wiejskie, co zwiększy bezpieczeństwo wody pitnej.

Wczesne ostrzeżenia — wiele lat wcześniej

W 2006 roku zacząłem ostrzegać przed sztucznymi słodzikami, takimi jak aspartam, ponieważ byłem przekonany o tym, że jest to jeden z najniebezpieczniejszych dodatków do żywności. Od tego czasu w literaturze medycznej pojawiło się wiele badań potwierdzających jego szkodliwy wpływ na zdrowie. Sztuczne słodziki nie tylko sprzyjają rozwojowi otyłości, ale także zwiększają ryzyko cukrzycy i wywołują wiele działań niepożądanych.

Jako pierwszy ostrzegałem przed lekiem Vioxx. W 1999 roku znalazłem badanie, które wykazało, że osoby stosujące ten lek miały znacznie wyższe ryzyko śmierci z powodu chorób serca i udaru. Opublikowałem te informacje w moim biuletynie.

Wydałem pierwsze publiczne ostrzeżenie dotyczące leku Vioxx, gdy nie było jeszcze badań klinicznych w toku – rok przed tym, jak stał się dostępny na receptę.

Przewidywałem, że ten lek zostanie wycofany z rynku, gdy tylko zostanie rozpoznane zwiększone ryzyko śmiertelności z powodu chorób serca i rzeczywiście tak się stało. Jednak wcześniej, na skutek stosowania tego zabójczego leku zmarło ponad 60 000 ludzi...

Przejmij kontrolę nad swoim zdrowiem, na całe życie!

Zachęcam każdego, kto ma sceptyczne nastawienie do oceny dowodów i poddania próbie niektórych zasad zdrowego stylu życia; ponieważ najlepszym dowodem dla większości ludzi są ich własne doświadczenia. Działa albo nie. Czujesz się lepiej i stajesz się zdrowszy lub nie.

Moja mantra to: „przejmij kontrolę nad swoim zdrowiem". Moim celem jest nauczyć Cię, jak zejść z karuzeli leków, które zazwyczaj leczą tylko objawy, a jednocześnie pogarszają Twoje zdrowie.

Lekarstwa mogą również być śmiertelne – nawet jeśli są właściwie przepisywane i stosowane, to każdego roku zabijają setki tysięcy ludzi.

Moje przesłanie brzmi: Istnieją bezpieczniejsze i tańsze alternatywy, które zwalczają pierwotną przyczynę choroby. Niezmiennie, odzyskiwanie zdrowia i leczenie chorób wiążą się z uwzględnieniem odpowiedniej diety, aktywności fizycznej i innych czynników związanych ze stylem życia, z których większość kosztuje niewiele lub nic.