Leczenie dny moczanowej

stan zapalny dłoni

W skrócie

  • Jeśli szukasz skutecznych metod leczenia bólu powodowanego przez dnę moczanową bez ryzyka dla zdrowia, poznaj niżej opisane silne środki przeciwzapalne
  • Oprócz naturalnych środków, możesz złagodzić ból spowodowany stanem zapalnym, dną moczanową lub innymi rodzajami zapalenia stawów, stosując terapię K-Laser Class 4
Rozmiar tekstu:

Dobra wiadomość dla osób chorujących na dnę moczanową jest taka, że odczuwany ból można leczyć. W ramach terapii konwencjonalnej, lekarze zwykle zalecają leki, takie jak kortykosteroidy, kolchicyna, zyloprym i niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), które mają na celu złagodzenie bólu. Niestety, te leki mają szkodliwe skutki uboczne.

Szczególnie NLPZ wykazują wiele działań niepożądanych, szkodliwych dla zdrowia. Przyjmowanie tych leków zwiększa ryzyko niewydolności nerek i/lub wątroby, zaburzeń żołądkowo-jelitowych, takich jak wymioty i biegunka, zawrotów głowy, bóli głowy, senności, wrzodów i duszności.

Wzrasta również ryzyko śmiertelnych reakcji żołądkowo-jelitowych, ataku serca i udaru mózgu.

Jeśli szukasz skutecznych metod leczenia bólu powodowanego przez dnę moczanową bez ryzyka dla zdrowia, poznaj niżej opisane silne środki przeciwzapalne:

Maść z pieprzem Cayenne — znana również jako maść z kapsaicyną. Łagodzi ból zmniejszając produkcję substancji P w organizmie – związku chemicznego występującego w komórkach nerwowych, który przekazuje sygnały bólu do mózgu

Kapsaicyna jest związkiem zawartym w papryczkach chili, który odpowiada za ich pikantność. Badania wykazały, że spożywanie pikantnych potraw może być korzystne dla zdrowia.

Kapsaicyna przynosi korzyści pacjentom z dną moczanową ze względu na właściwości przeciwutleniające, przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Jest również przydatna w przypadku osób, które chcą schudnąć ze względu na jej zdolność do zmniejszenia spożycia kalorii i poziomu tłuszczu we krwi, redukcji tkanki tłuszczowej i zwalczania gromadzenia się tłuszczu. Co więcej, kapsaicyna hamuje wzrost komórek rakowych.

Boswellia — znana także pod nazwą kadzidłowiec indyjski. Boswellia jest odpowiednia do leczenia pacjentów z dną moczanową, ponieważ zawiera aktywne składniki przeciwzapalne, które zmniejszają ból. Ciągłe stosowanie boswellii pomaga utrzymać stabilny przepływ krwi w stawach, umożliwiając tkankom stawowym poprawę ich elastyczności i wytrzymałości.

Olej z kryla — Badania przeprowadzone na zwierzętach wykazały, że kwasy tłuszczowe omega-3 EPA i DHA, pochodzące od podobnych do krewetek zwierząt morskich zamieszkujących wody arktyczne, mają właściwości przeciwzapalne, które zmniejszają stany zapalne i sprzyjają smarowaniu stawów.

Bromelaina — występuje w świeżych ananasach. To enzym proteolityczny o właściwościach przeciwzapalnych. Można go również przyjmować w formie suplementu.

Olej CMO — zawarty w maśle, rybach, tłuszczach pochodzenia zwierzęcego np. łoju wołowym i owczym, tłustych częściach kurczaka. Działa przeciwzapalnie i smaruje stawy, tym samym łagodząc ból.

Olej z wiesiołka, czarnej porzeczki i ogórecznika — zawierają kwas gamma-linolenowy (GLA) – ważny kwas tłuszczowy, który pomaga złagodzić ból u osób cierpiących na artretyzm.

Imbir — ten korzeń, nie tylko wzmacnia system immunologiczny, ale ma również właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Można spożywać świeży imbir lub dodać sok z niego do herbaty.

Astaksantyna — rodzaj naturalnie występującego pigmentu z grupy karotenoidów. Astaksantyna ma działanie przeciwzapalne, dzięki czemu łagodzi ból stawów. Działa poprzez zmniejszenie ilości związków prozapalnych w organizmie. Astaksantyna wspiera również regenerację po intensywnych treningach poprzez obniżenie poziomu kwasu mlekowego, który jest niepożądanym produktem ubocznym powstającym podczas ćwiczeń.

Poza tymi naturalnymi lekami, możesz złagodzić ból spowodowany stanami zapalnymi, dną moczanową lub artretyzmem, za pomocą terapii K-Laser Class 4. Ta procedura zwiększa przepływ czerwonych krwinek w obszarze/obszarach najbardziej dotkniętych. Rezultatem jest zmniejszenie bólu i stanów zapalnych oraz przyśpieszenie gojenia się twardych i miękkich tkanek w mięśniach, więzadłach, a nawet kościach.