Ekspert ds. broni biologicznej wypowiada się na temat nowego koronawirusa

Sprawdzone fakty
wirus

W skrócie -

  • Francis Boyle, który przez dziesięciolecia opowiadał się przeciwko rozwojowi i użyciu broni biologicznej, podejrzewa, że COVID-19 jest uzbrojonym patogenem, który uciekł z Zakładu Wirusologii o 4 poziomie bezpieczeństwa biologicznego w Wuhan City, który został stworzony w celu badania koronawirusów i SARS
  • Według Boyle'a wirus COVID-19 jest chimerą. Składa się z SARS, materiału genetycznego HIV i prawdopodobnie wirusa grypy. Ma również właściwości, które pozwalają mu rozprzestrzeniać się na większą odległość niż normalnie
  • Okres inkubacji zakażenia COVID-19 pozostaje nieznany, ale szacunki wahają się od 14 do 30 dni
  • Od 11 września 2011 roku do października 2015 roku rząd USA wydał 100 miliardów dolarów na programy walki biologicznej
  • Chociaż do tej pory odnotowano ograniczoną liczbę przypadków zakażenia COVID-19 w USA, wojsko USA wyznaczyło kilka miejsc w całym kraju przeznaczonych do kwarantanny, gdyby sytuacja uległa pogorszeniu

Według dr. Mercoli

Jak wiecie, nowy koronawirus (początkowo oznaczony jako 2019-nCOV, zanim Światowa Organizacja Zdrowia zmieniła nazwę na COVID-19) pochodzący z Wuhan City w prowincji Hubei w Chinach, szybko rozprzestrzenia się na całym świecie.

Pierwszy przypadek odnotowano w Wuhan 21 grudnia 2019 roku. Objawy obejmują gorączkę, duszność, silny kaszel i zapalenie płuc. Infekcja w cięższych przypadkach może prowadzić do zaburzenia czynności nerek i wątroby oraz niewydolności nerek.

21 stycznia 2020 roku Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom potwierdziło pierwszy przypadek w USA – pacjenta w stanie Waszyngton, który niedawno odwiedził Wuhan. Pierwszy zgon w USA odnotowano 29 lutego 2020 roku w stanie Waszyngton.

Niecały tydzień później, 5 marca 2020 roku CBS News poinformowało, że liczba zgonów szybko wzrosła do 11 w USA – 10 w stanie Waszyngton i jedna w Kalifornii. Od tamtego dnia „Światowa Organizacja Zdrowia wezwała rządy na całym świecie podjęcia odpowiednich środków w celu zwalczania epidemii. Z drugiej strony, sytuacja w Chinach „wydaje się być najgorsza” – podsumowano w CBS.

Według danych z 5 marca 2020 roku, zgłoszono 98 067 przypadków nowych zakażeń koronawirusem w 88 krajach, z czego 80 430 w Chinach. Storna Worldometer.info zapewnia łatwy przegląd potwierdzonych przypadków i zgonów, którą można sprawdzić w celu uzyskania najnowszych statystyk.

COVID-19 – broń biologiczna?

W tym wywiadzie, Francis Boyle – którego doświadczenie obejmuje licencjat z University of Chicago, doktorat z prawa na Harvardzie i doktorat z politologii – dzieli się swoją teorią na temat pochodzenia nowego koronawirusa.

Przez dziesięciolecia opowiadał się przeciwko rozwojowi i stosowaniu broni biologicznej, czym, jak podejrzewa, jest COVID-19. Boyle był osobą, która apelowała o ustawodawstwo dotyczące wojny biologicznej na Konwencji o broni biologicznej w 1972 roku. Opracował Ustawę o zwalczaniu bioterroryzmu z 1989 roku, uchwaloną jednomyślnie przez obie izby Kongresu i podpisaną przez George'a Busha, Sr.

W momencie nagrania wywiadu, 14 lutego 2020 roku, ponad 50 000 osób w Chinach zostało zarażonych wirusem. Z pewnością wirus nie pochodzi z zainfekowanej zupy z nietoperza.

W wyniku działań antybiologicznych prowadzonych przez Boyle'a, które sięgają początków administracji Reagana – czasu, w którym używano inżynierii genetycznej do produkcji broni biologicznej – Boyle uważnie śledził „tajemnicze wybuchy chorób zarówno wśród ludzi, jak i zwierząt na całym świecie”, które pojawiły się od tego czasu.

„Mój akt walki z bioterroryzmem został specjalnie zaprojektowany, aby nie tylko zajmować się zwykłą bronią biologiczną, ale także inżynierią genetyczną DNA w celu stworzenia broni biologicznej, która właśnie zaczęła powstawać, gdy powstawała BWC.

Chciałem wyjaśnić, że z samej nazwy BWC obejmowałoby inżynierię genetyczną DNA. Wyjaśniłem też, że dotyczy to również biologii syntetycznej” – powiedział Boyle.

„Kiedy więc wybuchają te niewyjaśnione tajemnicze choroby, obserwuję je przez chwilę i zwykle stwierdzam, że można je wytłumaczyć normalnymi przyczynami: brak warunków sanitarnych, ubóstwo – czynniki tego rodzaju. Ale w Wuhan wydawało mi się to dość podejrzane.

W Wuhan znajduje się zakład wirusologii o 4 poziomie bezpieczeństwa biologicznego. Jest to pierwszy obiekt BSL-4 w Chinach, który został utworzony specjalnie w celu badania koronawirusa i SARS. SARS jest w zasadzie uzbrojoną wersją koronawirusa.

Wcześniej z tego obiektu występowały wycieki SARS i rzeczywiście, w oparciu o moje doświadczenie, jedynym uzasadnieniem dla obiektów BSL-4 są badania, rozwój, testowanie i gromadzenie ofensywnej broni biologicznej.

Z tego powodu wyraziłem swoją opinię: że koronawirus z Wuhan wyciekł z obiektu BSL-4… prawdopodobnie w połowie listopada”.

Istnieje wiele niewiadomych

Pierwsze zgłoszenie przypadku zakażenia COVID-19 nastąpiło 1 grudnia 2019 roku. W zależności od okresu inkubacji, który jest nadal nieznany, pierwszy przypadek mógł wystąpić w dowolnym miejscu w listopadzie. Oficjalne dane szacunkowe dotyczą 14-dniowego okresu inkubacji, ale brytyjski ekspert ds. zdrowia uważa, że może trwać nawet 24 dni, a eksperci z Korei Północnej ds. wojny biologicznej uważają, że okres inkubacji wynosi 30 dni – powiedział Boyle.

„Jeśli chodzi o prowincję Wuhan i prowincję Hubei, wprowadzono tam w zasadzie stan wojenny. Nie ma na to innego określenia. Jeśli czytasz oświadczenia Prezydenta Xi i jego asystentów, jasno powiedzieli, że są w stanie wojny – i jest to prawda. Prowadzą wojnę z własnym biologicznym agentem wojennym.

Prezydent Xi właśnie zwolnił odpowiedzialnych za to członków partii i zaangażował do tego zaufany personel wojskowy, a także dużą liczbę sił PLA [Ludowej Armii Wyzwolenia], które twierdzą, że są pracownikami służby zdrowia. Dla mnie nie wyglądają jak pracownicy służby zdrowia. Tak więc, na razie, to moja najlepsza ocena sytuacji”.

Zapytany o pogłoski, że wirus COVID-19 mógł zostać skradziony z laboratorium o wysokim poziomie bezpieczeństwa biologicznego w Winnipeg w Kanadzie, Boyle stwierdził:

„Tak mogło być. Chcę wyjaśnić, że moim zdaniem już nad tym pracowali w obiekcie BSL-4 w Wuhan. Pracowali nad bronią do walki biologicznej – SARS, czyli z koronawirusem.

Wiemy, że dr [Yoshihiro] Kawaoka z University of Wisconsin… wskrzesił wirusa hiszpanki dla Pentagonu, oczywiście do celów związanych z bronią biologiczną, i specjalizuje się w łączeniu wirusa hiszpanki z różnego rodzaju ohydnymi narzędziami broni biologicznej. Istnieje wpis, że wysyłał swoje produkty do Winnipeg.

Winnipeg jest kanadyjskim odpowiednikiem naszego własnego Fort Detrick. Jest to obiekt BSL-4, który prowadzi badania, rozwija testy, wytwarza i gromadzi każdy rodzaj ohydnej broni biologicznej, jaką znamy. Tak więc część tej technologii mogła zostać skradziona z Winnipeg. Nie wiem o tym, ale jak powiedziałem, w Wuhan BSL-4 już nad tym pracowano.

Opracowali już SARS. SARS wyciekł wcześniej dwa do trzech razy i wygląda na to, że teraz wyciekło zmienione SARS, które powoduje COVID-19. To zupełnie nowa generacja broni biologicznej, której wcześniej nie widzieliśmy.

Jego śmiertelność sięga od 15%, jak szacuje Lancet, do 17%, a nawet 18% według brytyjskiego urzędu zdrowia i chińskich statystyk. Jego zakaźność wynosi 83%. Może zainfekować od trzech do czterech osób na każdą zarażoną osobę.

Ma on właściwości funkcjonalne, co oznacza, że przemieszcza się w powietrzu na co najmniej 6 lub 7 stóp (1,8-2,1 m), a… istnieją doniesienia, że nawet zanieczyszczone ludzkie odchody mogą stanowić źródło zakażenia w odległości 6-7 stóp (1,8-2,1 m). Tak więc nigdy wcześniej nie widzieliśmy czegoś takiego w historii wojny biologicznej, przynajmniej w rejestrze publicznym.

Chcę wyjaśnić: nigdy nie pracowałem dla rządu Stanów Zjednoczonych. Nigdy nie miałem certyfikatu bezpieczeństwa. Nigdy nie miałem dostępu do żadnego rodzaju tajnych informacji.

Właśnie przeczytałem, co jest w rejestrze publicznym i naukowym, i próbuję wyciągnąć własne wnioski. Mógłbym zmienić zdanie, jeśli dostarczone zostaną wiarygodne dowody naukowe.

W tej chwili podtrzymuję wniosek, że wirus wyciekł z BSL-4 w Wuhan. Członkowie najwyższego szczebla chińskiego rządu o tym wiedzieli, ukrywali to od samego początku, dopóki pod koniec grudnia nie poinformowali WHO o wirusie”.

Pomimo przepisów, eksperymenty dotyczące broni biologicznej nadal są prowadzone

Jak zauważył Boyle, laboratorium Wuhan jest laboratorium badawczym kontrolowanym przez WHO, co może zabrzmieć dziwnie, biorąc pod uwagę, że obiekty te specjalizują się w opracowywaniu i badaniu niebezpiecznych patogenów, które można łatwo przekształcić w broń biologiczną.

Zdaniem Boyle'a nie powinniśmy się dziwić, ponieważ „WHO nadzoruje tego rodzaju pracę i to od dłuższego czasu”. Wydaje się, że amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom oraz przemysł farmaceutyczny miały swój udział w wielu wybuchach chorób, które wydają się być spowodowane przez wirusy przekształcone w broń biologiczną.

„Nie będę omawiał długiej historii zaangażowania firm farmaceutycznych. W grę wchodzą ogromne kwoty. Uważam, że pandemia wirusa Ebola w Afryce Zachodniej pochodzi z amerykańskiego zakładu BSL-4 w Sierra Leone i [że] testowali oni tak zwaną szczepionkę, która zawierała żywego wirusa Ebola i podali ją biednym ludziom” – powiedział Boyle.

„Jeśli chodzi o CDC, był zaangażowany w każdą… aktywność BSL-4 dotyczącą broni biologicznej, jaką można sobie wyobrazić… To jest publicznie odnotowane, że podczas administracji Reagana, CDC i American Type Culture Collection wysłały 40 dostaw broni biologicznej Saddamowi Husseinowi w Iraku w nadziei, że użyje jej przeciwko Iranowi…

Oczywiście problem polega na tym, że kiedy wojna się skończyła... wojsko Stanów Zjednoczonych otrzymało rozkaz wysadzenia biologicznych obiektów wojennych Saddama Husseina, a to nie jest sposób w jaki traktujesz broń biologiczną…

W ten sposób zanieczyszczono amerykańskie wojska. Był to czynnik sprawczy Syndromu Wojny w Zatoce Perskiej, który… spowodował śmierć około 11 000 amerykańskich żołnierzy i spowodował niesprawność około 100 000 osób”.

Według Boyle'a, od 11 września 2011 roku do października 2015 rok rząd USA wydał 100 miliardów dolarów na programy broni biologicznej, co jest niemałą sumą. Aby spojrzeć z innej perspektywy, USA wydały 40 miliardów dolarów (zakładając stałą wartość dolara) na Projekt Manhattan, w którym opracowano bombę atomową. Boyle szacuje również, że w USA pracuje około 13 000 naukowców zajmujących się bronią biologiczną.

„Oczywiście administracja Reagana, pod wpływem neokonserwatystów, którzy zdecydowanie wierzą w broń biologiczną i broń biologiczną o specyficznym pochodzeniu etnicznym (widać to w raporcie PNAC), była zaangażowana w wykorzystanie inżynierii genetycznej DNA do celów produkcji broń biologicznej.

Dlatego poprowadziłem briefing kongresowy w Waszyngtonie w 1985 roku. Zostałem o to poproszony przez Council for Responsible Genetics, z którą współpracuję, która obejmuje wiodących naukowców na świecie z MIT i Harvardu.

Spędziłem siedem lat na Harvardzie. Mam trzy stopnie naukowe i znałem wszystkich tych ludzi. Poprosili mnie, abym był ich prawnikiem i udzielił briefingu kongresowego. Poproszono mnie o opracowanie przepisów wykonawczych, co zrobiłem…

Chcę wyjaśnić, że nie jestem tutaj, aby mówić w ich imieniu, mówię tylko w swoim imieniu, ale jeśli spojrzycie na moją książkę pt. „Wojna biologiczna i terroryzm”, profesor Jonathan King napisał przedmowę. Zatem wiodący profesor biologii molekularnej MIT popiera to, co mówię, co może zmienić zdanie osób, które uważają, że nie wiem wystarczająco dużo na ten temat”.

Przeczytaj inne artykuły o koronawirusie, aby uchronić siebie i swoich bliskich przed chorobą.