Laureat Nagrody Nobla twierdzi, że COVID-19 został stworzony przez człowieka

Sprawdzone fakty
wirus

W skrócie -

  • Laureat Nagrody Nobla Luc Antoine Montagnier powiedział we francuskich mediach, że COVID-19 został stworzony przez człowieka (zawiera elementy wirusa HIV i pasożyta, który powoduje malarię) i jest wynikiem wypadku przemysłowego podczas opracowywania szczepionki przeciwko HIV
  • Montagnier twierdzi, że pandemia wirusa COVID-19 prawdopodobnie skończy się z „falami interferencyjnymi”, ponieważ natura odrzuca manipulacje molekularne
  • W artykule dla Center for Open Science, Montagnier i jego kolega, bio-matematyk Jean-Claude Perez, stwierdzili, że mutacje COVID-19 sugerują, że wirus usuwa wstawione, stworzone przez człowieka elementy
  • W Quarterly Review of Biophysics, norweski naukowiec Birger Sørensen i brytyjski onkolog Angus Dalgleish również stwierdzili, że COVID-19 został stworzony przez człowieka
  • Dochodzenie The Times of London ujawniło wiele szokujących prób zatuszowania faktów i wzbudziło pytania na temat pochodzenia COVID-19

Według dr. Mercoli

Wyjaśnienia dotyczące pochodzenia COVID-19 przez media głównego nurtu po prostu nie mają sensu, o czym coraz częściej mówią naukowcy. Wielu ekspertów uważa, że wirus został zsyntetyzowany w laboratorium przez człowieka, ponieważ osobliwości genomu wirusa, które odpowiadają za jego łatwą transmisję, nie mogły samoistnie wystąpić w naturze.

Eksperci, którzy podejrzewają, że COVID-19 powstał w laboratorium, mają solidne dowody po swojej stronie. Rzeczywiście w Wuhan Institute of Virology w Chinach i University of North Carolina w Chapel Hill przeprowadzano eksperymenty w celu zwiększenia zakaźności i śmiertelności koronawirusa podobnego do SARS.

Współpraca dotycząca modyfikacji koronawirusa, zwana badaniami „wzmocnienia funkcji” (GOF), została ograniczona przez USA w latach 2014-2018 z powodu ich oczywistego ryzyka, ale w 2017 roku NIH ogłosiło wznowienie badań.

Naukowcy, którzy chcą zakwestionować przedstawiane opinii publicznej wyjaśnienia dotyczące pochodzenia COVID-19, stają w obliczu sprzeciwu ze strony swoich kolegów i stowarzyszeń naukowych, a nawet zostali nazwani „spiskowcami”. Jednak do grona naukowców niezgadzających się z obecnymi wyjaśnieniami doszedł nowy głos, który prawdopodobnie zwiększy wiarygodność ich poglądów na COVID-19.

Francuski wirusolog Luc Antoine Montagnier, który otrzymał nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii w 2008 roku wraz z Françoise Barré-Sinoussi i Haraldem zur Hausenem za odkrycie wirusa HIV, wypowiedział się na temat koronawirusa. Montagnier był naukowcem pracującym w prestiżowym Instytucie Pasteura w Paryżu.

COVID-19 został stworzony przez człowieka – stwierdził laureat Nagrody Nobla

Wielu członków społeczności naukowej było zszokowanych, gdy uznany Luc Antoine Montagnier pojawił się we francuskim programie telewizji kablowej CNews 17 kwietnia 2020 roku i stwierdził, że wirus wywołujący COVID-19 został stworzony przez człowieka, ponieważ w genomie koronawirusa można znaleźć elementy HIV i Plasmodium falciparum – pasożyta, który powoduje malarię. Montagnier powiedział:

„Nie jesteśmy pierwsi, ponieważ grupa indyjskich naukowców próbowała opublikować badanie, które wykazało, że pełny genom tego koronawirusa [ma] sekwencje innego wirusa, którym jest HIV”.

Badanie, do którego odnosi się Montagnier, zostało opublikowane na stronie naukowej Biorxiv 31 stycznia 2020 roku, po czym zostało wycofane. Naukowcy napisali:

„Znaleźliśmy 4 insercje w glikoproteinie szczytowej (S), które są unikalne dla 2019-nCoV i nie są obecne w innych koronawirusach. Co ważne, reszty aminokwasowe we wszystkich 4 wstawkach są identyczne lub podobne do sekwencji występujących w HIV-1 gp120 lub HIV-1 Gag...

Odkrycie 4 unikalnych wstawek w 2019-nCoV, z których wszystkie wykazują identyczność / podobieństwo do reszt aminokwasowych kluczowych białek strukturalnych HIV-1, jest mało prawdopodobne”.

COVID-19 powstał w wyniku badań nad nieudaną szczepionką przeciwko HIV – twierdzi Montagnier

W osobnym wystąpieniu we francuskim podcastie Pourquoi Docteur opublikowanym 17 kwietnia, Montagnier powiedział, że koronawirus uciekł z laboratorium w wyniku „wypadku przemysłowego”, podczas prób opracowania szczepionki przeciwko HIV przez chińskich naukowców z laboratorium w Wuhan. „Aby wstawić sekwencję HIV do tego genomu, potrzebne są techniki molekularne, które można wykonać tylko w laboratorium” – powiedział Montagnier.

Montagnier stwierdził również, że wierzy, że pandemia naturalnie wygaśnie z powodu syntetycznego pochodzenia:

„Natura nie akceptuje żadnego molekularnego majsterkowania, wyeliminuje te nienaturalne zmiany i nawet jeśli nic nie zostanie zrobione, sytuacja ulegnie poprawie, ale niestety po wielu zgonach”.

Według strony internetowej Corvelva, Montagnier powiedział w podcaście, że pandemia wygasłaby samoistnie, ponieważ natura zastąpiłaby syntetycznie wstawione sekwencje, które powodują, że COVID-19 jest tak zabójczy:

„Za pomocą fal interferujących moglibyśmy wyeliminować te sekwencje... i w konsekwencji zatrzymać pandemię. Wymagałoby to zaangażowania wielu dostępnych środków”.

Montagnier stworzył swoją teorię we współpracy z ekspertem w dziedzinie biomatematyki

Montagnier powiedział, że doszedł do swoich wniosków: „Z moim kolegą, biomatematykiem Jean-Claude Perezem, „po tym, jak „dokładnie przeanalizowaliśmy opis genomu tego wirusa RNA”. Współpracownik Montagniera, Perez, jest francuskim interdyscyplinarnym naukowcem i ekspertem z biomatematyki.

Według internetowego życiorysu, Perez udowodnił, że DNA kodujące geny posiada proporcje związane z liczbami Fibonacciego, które są formułami matematycznymi nazywanymi „tajnym kodem natury”. W artykule opublikowanym w kwietniu 2020 roku w Centre for Open Science, Montagnier i Perez napisali:

„Korzystając z naszego autorskiego podejścia biomatematycznego, jesteśmy w stanie ocenić poziom spójności i organizacji genomu... następnie przeszukaliśmy ten genom pod kątem możliwych śladów HIV, a nawet SIV [małpi wirus niedoboru odporności]. Pierwsza publikacja donosi o odkryciu 6 elementów RNA wirusa HIV i SIV”.

Elementy HIV i SIV, które wykryli Montagnier i Perez, zwane Egzogennymi Elementami Informacyjnymi (EIE), stanowią podstawę teorii, że COVID-19 nie jest naturalną pochodną SARS i wirusów związanych z nietoperzami. Napisali:

„Znaczna część z tych 16 EIE została wykryta w genomach SARS już w 2003 roku. Jednak pokazujemy, jak i dlaczego nowy region, w tym 4 egzogenne elementy informacyjne HIV1 HIV2, radykalnie odróżnia wszystkie szczepy COVID-19 od wszystkich szczepów SARS i nietoperzy...

...przyległy region stanowiący 2,49% całego genomu COVID-19 jest w 40,99% złożony z 12 różnych EIE pochodzących z różnych szczepów retrowirusów HIV i SIV...

…długi region składający się z około 225 nukleotydów wydaje się nam zupełnie nowy: region ten jest całkowicie nieobecny we WSZYSTKICH genomach SARS, podczas gdy jest obecny i jest w 100% homologiczny dla wszystkich genomów COVID-19 wymienionych w bazach genomowych NCBI lub GISAID COVID-19”.

Więcej o teorii Montagniera i Pereza

Po dogłębnym sekwencjonowaniu pokrewnych genomów z wielu różnych krajów, regionów i okresów przy użyciu ich autorskiego podejścia z wykorzystaniem biomatematyki, Montagnier i Perez stwierdzili, że ich badania pozwoliły:

„…zademonstrować, jak i dlaczego nowy region, w tym 4 HIV / SIV EIE, radykalnie odróżnia wszystkie szczepy COVID-19 od wszystkich szczepów SARS i wirusów pochodzących od nietoperzy”.

Odnaleźli również obecność sekwencji plazmonium yoelii w genomie COVID-19, pasożyta stosowanego w badaniach dotyczących „strategii szczepienia myszy”. To kolejny EIE, który pierwotnie nie występował w SARS i wirusach związanych z nietoperzami – powiedzieli Montagnier i Perez.

„Analiza homologii aminokwasów potwierdza bardzo prawdopodobne wprowadzenie tego EIE [plazmonium yoelii] do COVID-19”.

Podczas dekodowania genomów niezliczonych „krewnych” COIVID-19, Montagnier i Perez wykryli mutacje, których wirusy wydają się próbować „pozbyć” – są to egzogenne EIE, które według naukowców zostały celowo wstawione do genomu wirusa.

Mutacje wirusa wydają się potwierdzać tezę Montagniera przedstawioną w podkaście Pourquoi Docteur, że natura wyeliminuje „nienaturalne zmiany” – powód, dla który daje nadzieję, że pandemia zakończy się naturalnie.

Inni naukowcy zgadzają się z Montagnierem i Perezem

Po pojawieniu się komentarzy Montagniera we francuskich mediach, inni naukowcy zgodzili się, że COVID-19 wydaje się sztuczny, a wstawki sugerują powstanie wirusa w laboratorium. W czerwcu 2020 roku badanie opublikowane w Quarterly Review of Biophysics wysuwa podobne twierdzenia. Norweski naukowiec Birger Sørensen i brytyjski onkolog Angus Dalgleish określają COVID-19 jako „chimeryczny wirus”. Napisali:

„Pokazujemy, że niezależna od receptora fagocytarna metoda działania jest specyficznie związana ze skumulowanym ładunkiem ze wstawionych sekcji umieszczonych w sekwencji białka szczytowego SARS-CoV-2 w pozycjach umożliwiających skuteczne wiązanie przez formacje mostka solnego; oraz epitopy pochodzenia innego niż ludzkie, z których wybrano Biovacc-19”.

Przyznając, że twierdzenia opublikowane w Quarterly Review of Biophysics były kontrowersyjne, strona naukowa Minerva napisała, że należy kontynuować badania.

„Przeczytano szkic artykułu i po ogólnej ocenie zdecydowano, że ustalenia i argumenty zasługują na debatę publiczną i że ta dyskusja nie może całkowicie zależeć od procesu publikacji czasopism naukowych”.

Podobnie jak Montagnier, Sørensen ma doświadczenie w badaniach nad HIV. W 2008 roku rozpoczął prace nad nową immunoterapią na HIV, która została doceniona. W wywiadzie dla Minervy na temat swoich ostatnich kontrowersyjnych badań powiedział:

„Zbadaliśmy, które składniki wirusa wykazują szczególne powinowactwo do przyłączania się do komórek ludzkich. Dokonaliśmy tego poprzez porównanie właściwości wirusa z ludzkim genomem. Odkryliśmy, że ten wirus jest wyjątkowo dobrze przystosowany do infekowania ludzi... Tak dobrze, że jest to podejrzane”.

The Sunday Times of London dołączył do dyskusji

Wcześniej przeprowadziłem wywiad z wirusologiem Jonathanem Lathamem, który rozwinął temat swoich odkryć dotyczących wirusa z Wuhan. Możesz dowiedzieć się więcej oglądając poniższy film.

Istnieje wiele niewyjaśnionych okoliczności związanych z odkryciem i rozpowszechnieniem COVID-19, które zainspirowały The Times of London do wszczęcia szczegółowego śledztwa, którego wyniki zostały niedawno opublikowane. Na przykład, zauważono, że wirus podobny do COVID-19 pojawił się znacznie wcześniej, niż zostało to zgłoszone.

„Najbliższy znany na świecie krewny COVID-19 został wykryty przez chińskich naukowców w 2013 roku. Znaleziono go w opuszczonej kopalni, gdzie był związany ze zgonami spowodowanymi chorobą układu oddechowego typu koronawirusowego”.

W artykule naukowym zatytułowanym „Coexistence of Multiple Coronaviruses in Several Bat Colonies in an Abandoned Mineshaft”, którego autorem jest Shi Zhengli – naukowiec znany w Chinach jako „kobieta od nietoperzy” – nie wspomina się, dlaczego przeprowadzono badanie. Według Times przyczyną było „zapalenie płuc i śmierć górników”.

Zgony z powodu pozornie nowego, związanego z nietoperzem wirusa oddechowego zostały również zatajone przez chińskie media – stwierdzono w The Times. Informacje można było zebrać jedynie z „pracy magisterskiej młodego medyka o imieniu Li Xu”.

Prawdziwa natura COVID-19 pozostaje ukryta

Według The Times próbka wirusa, który zabił sześć osób w 2012 roku, była przechowywana w Wuhan Institute of Virology i została opisana w artykule naukowym napisanym przez Shi, w którym stwierdzono, że jest ona w 96,2% zgodna z genomem wirusa COVID-19. Według The Times, wirus o nazwie RaTG13:

„…był największym dostępnym tropem, jeśli chodzi o pochodzenie COVID-19. Zaskakujące było zatem to, że w artykule podano niewiele szczegółów na temat historii próbki wirusa, stwierdzając jedynie, że pobrano go z nietoperza Rhinolophus affinis w prowincji Yunnan w 2013 roku – stąd w nazwie „Ra” i 13.

Śledztwo wykazało jednak, że RaTG13 prawie na pewno jest koronawirusem odkrytym w opuszczonej kopalni w 2013 roku, który został nazwany RaBtCoV / 4991 we wcześniejszej pracy naukowej instytutu. Z jakiegoś powodu Shi i jej zespół prawdopodobnie zmienili jego nazwę”.

Według The Times nadal trwa zatajenie informacji o tym, jak długo istniał wirus i jakie jest jego pochodzenie. W wywiadzie dla Scientific American, Shi:

„…wspomina o odkryciu koronawirusa, który w 96% pasuje do wirusa COVID-19, i ma powiązanie z górnikami, którzy zmarli w kopalni, którą zbadała. Jednak Shi nie wykazuje powiązania tych dwóch rzeczy i umniejsza znaczenie śmierci górników, twierdząc, że przyczyną śmierci była infekcja grzybicza”.

Czy COVID-19 został stworzony w laboratorium?

Czy przy wielu zatuszowaniach i wprowadzających w błąd informacjach dotyczących koronawirusa i wynikającej z niego pandemii możliwe jest, że COVID-19 pochodzi z laboratorium i został stworzony przez człowieka? W tym momencie śledztwo The Times nie jest w stanie jednoznacznie tego potwierdzić.

„Ostatnim i najtrudniejszym pytaniem do inspektorów WHO [którzy badali wirusa w Chinach] jest to, czy wirus mógł uciec z laboratorium w Wuhan. Czy możliwe jest na przykład, że RaTG13 lub podobny wirus przekształcił się w COVID-19, a następnie przedostał się do populacji po zarażeniu jednego z naukowców z instytutu Wuhan?

To poważnie dzieli ekspertów. Australijski wirusolog Edward Holmes oszacował, że ewolucja dodatkowych 4% RaTG13, która w 100% zapewnia dopasowanie do wirusa COVID-19, mogłaby trwać nawet 50 lat”.

Większość mediów głównego nurtu, a także środowisko naukowe, wciąż odrzucają takie pomysły. Jednak poparcie laureata Nagrody Nobla i znanego norweskiego naukowca nadaje teorii większą wiarygodność.