Przyśpieszone opracowanie szczepionki przeciwko COVID-19 wzbogaca oszustów z firm farmaceutycznych

Sprawdzone fakty
strzykawki

W skrócie -

  • Dwóch dyrektorów Moderna zarobiło 25 milionów dolarów, gdy ceny akcji firmy wzrosły natychmiast po ogłoszeniu, że badanie fazy 1 dotyczące szczepionki przeciwko COVID-19 przyniosło obiecujące wyniki
  • Akcje spadły w ciągu kilku dni, ponieważ krytycy wskazywali, że wyniki były prawdopodobnie fałszywie przedstawione i faktycznie dość alarmujące
  • 20% ochotników biorących udział w badaniu fazy 1 doznało poważnych ogólnoustrojowych działań niepożądanych. Przy tak wysokim odsetku, zaszczepienie światowej populacji spowodowałoby poważne obrażenia u co najmniej 1,5 miliarda osób – prawdopodobnie u większej liczby, ponieważ w badaniu udział wzięli wyjątkowo zdrowi ochotnicy
  • Największe niebezpieczeństwo związane ze szczepionką przeciwko COVID-19 firmy Moderna jeszcze nie zostało ocenione. Wcześniejsze próby stworzenia szczepionek na koronawirusa zakończyły się niepowodzeniem, ponieważ zarówno zwierzęta, jak i ludzie rozwinęliby silną odpowiedź przeciwciał, a następnie poważnie zachorowali po wystawieniu na działanie dzikiego wirusa. W niektórych badaniach na zwierzętach wszystkie zwierzęta zmarły po kontakcie z dzikim wirusem
  • Wykazano, że koronawirusy wytwarzają dwa różne typy przeciwciał: przeciwciała neutralizujące, które zwalczają infekcję oraz przeciwciała wiążące, które nie mogą zapobiec infekcji wirusowej. Wiązanie przeciwciał może natomiast wywołać „paradoksalne wzmocnienie odporności”, powodując ciężką chorobę i / lub śmierć po ekspozycji na działanie dzikiego wirusa

Według dr. Mercoli

Według Albany Herald, dwóch prominentnych rzeczników ruchu zwolenników szczepień wyraża obecnie zaniepokojenie przekazem używanym podczas promowania Operation Warp Speed – projekt Białego Domu mający na celu opracowanie i wyprodukowanie szczepionki przeciwko COVID-19 (a także innych potencjalnych środków terapeutycznych) w rekordowym tempie.

Dwóch długoletnich zwolenników szczepień, dr Peter Hotez, dziekan National School of Tropical Medicine, a także profesor pediatrii, wirusologii molekularnej i mikrobiologii w Baylor College of Medicine, oraz dr Paul Offit, dyrektor Centrum Edukacji Szczepionkowej i profesor pediatrii w Szpitalu Dziecięcym w Filadelfii, obawiają się, że komunikacja na temat przyspieszonego programu szczepień może podsycać obawy o bezpieczeństwo, które mogą osłabić zastosowanie szczepionki. Według Albany Herald:

„Samo podejście nie jest nierozsądne… Ale sposób przekazu informacji przeraża ludzi – powiedział dr Peter Hotez w wywiadzie dla CNN. „Sposób, przekazywania informacji przez Operation Warp Speed stwarza wiele chaosu i zamieszania, przez co wzmaga się ruch antyszczepionkowy”- powiedział dr Hotez…

„Sposób, w jaki przekazywane są wiadomości jest trochę przerażający, ponieważ podkreślana jest szybkość procesu” – powiedział dr Paul Offit… „To sprawia, że ludzie myślą, że pomijane są ważne etapy”.

Cóż, faktem jest, że pomija się pewne etapy, co może to mieć poważne konsekwencje. Sama zmiana narracji tego nie zmieni.

Kadra kierownicza przemysłu farmaceutycznego zarabia miliony

Dr Hotez skrytykował również dyrektorów firm farmaceutycznych za zbyt oczywistą chciwość. Według Albany Herald:

„…Twórcy szczepionek wysyłają komunikaty prasowe obwieszczające coraz większe sukcesy. W ubiegłym miesiącu Moderna – amerykańska firma biotechnologiczna, mocno promowana przez Biały Dom i National Institutes of Health – ogłosiła obiecujące wczesne wyniki badań dotyczących szczepionki, co spowodowało wzrost ceny akcji firmy o 30%. W tym samym czasie dwóch dyrektorów najwyższego szczebla sprzedało akcje o wartości 30 mln USD.

Lorence Kim, dyrektor finansowy firmy Moderna, zakupił 241 000 opcji za 3 miliony dolarów. Następnie natychmiast je sprzedał za 19,8 miliona dolarów, uzyskując zysk w wysokości 16,8 miliona dolarów.

Następnego dnia Tal Zaks, główny dyrektor medyczny firmy Moderna, wydał 1,5 miliona dolarów na zakup opcji. Natychmiast sprzedał akcje za 9,77 miliona dolarów, uzyskując zysk w wysokości 8,2 miliona dolarów. „To wszystko było legalne, ale źle wyglądało - powiedział dr Hotez - Strzelają sobie w stopę”.

Rzeczywiście, wiadomość wysłana przez Zaksa i Kima dotycząca sprzedaży akcji jest okropna i prawdopodobnie nie wzbudzi zaufania opinii publicznej do ich produktu. Według Moderny sprzedaż odbywała się w ramach automatycznych planów handlowych o nazwie 10b5-1, co oznacza, że nikt z nich nie musiał podejmować żadnych działań, aby sprzedaż mogła nastąpić.

Ale to nie ma znaczenia. To, co ludzie widzą, to szybkie wzbogacenie się liderów firmy Moderna na szczepionkach, które są opracowywane pośpiechu, z pomijaniem kluczowych kontroli bezpieczeństwa. Obecnie nie ma żadnych dowodów na to, że nowa szczepionka tej firmy faktycznie zadziała, nie mówiąc już o bezpieczeństwie.

Wcześniejsze próby opracowania szczepionek przeciwko COVID zawsze kończyły się niepowodzeniem na wczesnym etapie, ponieważ zarówno ludzie, jak i zwierzęta osiągnęli silną odpowiedź przeciwciał. Wiele zwierząt poważnie zachorowało i umarło po wystawieniu na działanie dzikiego wirusa.

Według dyrektora usług badawczych w Equilar, Andrew Gordona, jedynym sposobem, w jaki transakcje zostałyby uznane za nielegalne, byłoby zmodyfikowanie przez Zaksa lub Kima planów 10b5-1 „będących w posiadaniu istotnych informacji poufnych”.

Bez względu na to, jaka jest prawda, wydaje się jasne, że para zgarnęła prawie 25 milionów dolarów w ciągu kilku dni – między komunikatem prasowym Moderny, który ogłosił sukces pierwszej fazy badania, a ekspertami ds. bezpieczeństwa szczepionek wskazującymi, jak niejednoznaczne były te wyniki. Nawet dr Hotez powiedział, że „nie jest przekonany, czy uzyskano naprawdę pozytywny wynik”. Według Fort Russ News:

„Obaj dyrektorzy zarobili prawie 25 milionów dolarów w ciągu jednego dnia pracy, zanim eksperci poddali w wątpliwość skuteczność szczepionki, co obniżyło cenę akcji. FRN poinformował o fałszywych raportach, powołując się na artykuł napisany przez Roberta F. Kennedy Jr. W którym napisano, że wyniki szczepionki firmy Moderna były porażką.

Osoby weryfikujące fałszywe fakty, pracujące dla firm zajmujących się mediami społecznościowymi oznaczyły raport FRN jako „fałszywe informacje”, twierdząc, że testy firmy Moderna zakończyły się sukcesem. Inwestorzy na rynku biotechnologii i farmacji oraz wirusolodzy, od których są zależni, najwyraźniej zgodzili się z oceną FRN”.

Ogłoszenie wyniku badania fazy 1 dotyczącego szczepionki firmy Moderna

Pierwsza faza badania szczepionki mRNA-1273 firmy Moderna, prowadzona przez National Institute of Allergy and Infectious Diseases (NIAID) i wspierana przez szefa NIAID, dr Anthony'ego Fauci, obejmowała 45 zdrowych dorosłych w wieku od 18 do 55 lat. Według komunikatu prasowego firmy z 18 maja br.:

„Dane dotyczące immunogenności są obecnie dostępne dla dawek 25 µg i 100 µg… po podaniu dwóch dawek (dzień 43) oraz dla pojedynczej dawki 250 µg (dzień 29)… Wszyscy uczestnicy badania w wieku 18–55 lat (15 osób na kohortę) niezależnie od wysokości dawki doświadczyli serokonwersji do 15 dnia po podaniu pojedynczej dawki.

W 43. dniu, dwa tygodnie po drugiej dawce (25 µg, n = 15), poziomy przeciwciał wiążących były na poziomie obserwowanym w surowicy rekonwalescentów (próbki krwi od osób, które wyzdrowiały po COVID-19), co określono na podstawie tego samego badania.

W dniu 43, u osób, które otrzymały dawkę 100 µg (n = 10), poziomy przeciwciał wiążących znacznie przekraczały poziomy obserwowane w surowicach rekonwalescentów. Próbki pozostałych uczestników badania nie są jeszcze dostępne.

W tej chwili dane dotyczące przeciwciał neutralizujących są dostępne tylko dla pierwszych czterech uczestników z każdej z kohort, którzy otrzymali dawki 25 µg i 100 µg. Zgodnie z danymi dotyczącymi wiążących przeciwciał, szczepienie mRNA-1273 wywołało wzrost poziomu przeciwciał neutralizujących u wszystkich ośmiu uczestników badania… Poziom przeciwciał neutralizujących w dniu 43 był na takim samym poziomie lub powyżej poziomu ogólnie obserwowanego w surowicach rekonwalescentów”.

1 na 5 pacjentów doznał poważnych ogólnoustrojowych działań niepożądanych

Jednak dwa dni później, 20 maja 2020 roku, Robert F. Kennedy Jr – rzecznik bezpieczeństwa szczepionek – ostrzegł, że „wyniki badań klinicznych… nie mogły być gorsze”. Napisał:

„Dr Fauci był tak pewien bezpieczeństwa szczepionki, że zrezygnował z badań z udziałem fretek i ssaków naczelnych (Moderna podejrzanie nie zgłosiła żadnych danych zdrowotnych z badań na myszach). Wygląda na to, że był to błąd. 3 z 15 pacjentów z kohorty otrzymującej wysokie dawki szczepionki (250 mcg) doznało „poważnego zdarzenia niepożądanego” w ciągu 43 dni od podania szczepionki firmy Moderna.

Moderna nie opublikowała wyników swojego badania klinicznego ani wstępnych nieprzetworzonych danych, ale w komunikacie prasowym, pełnym niespójności, przyznano, że u trzech ochotników wystąpiły ogólnoustrojowe działania niepożądane 3 stopnia zdefiniowane przez FDA jako „ Niezdolność do codziennej aktywności; wymagana interwencja medyczna”.

Moderna pozwalała na udział w badaniu tylko wyjątkowo zdrowym ochotnikom. Szczepionka o takim współczynniku reakcji mogłaby spowodować poważne problemy zdrowotne u 1,5 miliarda ludzi, jeśli zostałaby podana „każdej osobie na ziemi”. To jest cel, który ustalił Gates, aby znieść globalne restrykcje.

Moderna nie wyjaśniła, dlaczego odnotowała pozytywne wyniki testu przeciwciał tylko u ośmiu uczestników. Wyniki te są szczególnie rozczarowujące, ponieważ największe niebezpieczeństwo związane z tą szczepionką nie zostało jeszcze ocenione; uczestnicy badania powinni zostać wyeksponowani na kontakt z dzikim wirusem COVID.

Wcześniejsze próby opracowania szczepionek przeciwko COVID zawsze kończyły się niepowodzeniem na tym etapie, ponieważ zarówno ludzie, jak i zwierzęta osiągali silną odpowiedź przeciwciał. Zwierzęta ciężko chorowały i umierały po wystawieniu na działanie dzikiego wirusa”.

Wszystkie poprzednie szczepionki przeciwko koronawirusowi zawiodły

(TYLKO W JĘZYKU ANGIELSKIM)

Kennedy wspomina w swoim artykule z 20 maja o wynikach badania pierwszej fazy dotyczącego szczepionki firmy Moderna. Stwierdził, że paradoksalne wzmocnienie odporności to dobrze znana tendencja szczepionek przeciwko koronawirusowi. Wyjaśnił to w wywiadzie, który z nim przeprowadziłem: „Robert F. Kennedy Jr. wyjaśnia dobrze znane zagrożenia związane ze szczepionkami przeciwko koronawirusowi”. Krótki fragment tego wywiadu znajduje się powyżej.

Rozwój szczepionki na koronawirusa rozpoczął się po wybuchu trzech epidemii SARS, począwszy od początku 2002 roku. Chińczycy, Amerykanie i Europejczycy rozpoczęli prace nad szczepionką na koronawirusa i około 2012 roku – po 10 latach prac rozwojowych – było około 30 obiecujących kandydatów na szczepionkę.

Jak wyjaśnił Kennedy, czterech najlepszych kandydatów na szczepionkę podano następnie fretkom, które są analogicznym modelem dla zakażeń płuc u ludzi. Kennedy wyjaśnił, co stało się później:

„Fretki miały wyjątkowo dobrą odpowiedź przeciwciał – jest to wskaźnik, według którego FDA licencjonuje szczepionki… Wtedy stało się coś strasznego. Zaszczepione fretki zostały następnie wystawione na działanie dzikiego wirusa – wszystkie zmarły. Rozwinęło się u nich zapalenie we wszystkich narządach, a płuca przestały funkcjonować.

To samo wydarzyło się w latach sześćdziesiątych, kiedy próbowano opracować szczepionkę na RSV – chorobę górnych dróg oddechowych bardzo podobną do infekcji powodowanej przez koronawirusa.

W tamtych czasach nie testowano szczepionek na zwierzętach. Od razu wykonano badania z udziałem ludzi. Szczepionkę podano 35 dzieciom i stało się to samo. U dzieci rozwinęła się silna odpowiedź przeciwciał – mocna i trwała.

Wyglądało to idealnie, ale kiedy dzieci zostały narażone na działanie dzikiego wirusa, wszystkie zachorowały. Dwoje z nich zmarło. Porzucono dalsze badania nad tą szczepionką. To był wielki wstyd dla FDA i NIH”.

Szczepionki przeciw koronawirusom powodują wyjątkowe zagrożenie dla zdrowia

Okazuje się, że problem polega na tym, że w wyniku infekcji powodowanej przez koronawirusy powstaje nie tylko jeden, ale dwa różne rodzaje przeciwciał – przeciwciała neutralizujące, które zwalczają infekcję, oraz przeciwciała wiążące, które nie zapobiegają infekcji wirusowej.

Niezdolne do zapobiegania infekcji wirusowej, przeciwciała wiążące mogą zamiast tego wywołać „paradoksalną odpowiedź immunologiczną”, inaczej „paradoksalne wzmocnienie odporności”. Oznacza to, że wszystko wygląda dobrze, dopóki nie zachorujesz, a potem przebieg choroby jest znacznie, znacznie cięższy. Jak zauważył Kennedy:

„Szczepionki na koronawirusa mogą być bardzo niebezpieczne i dlatego nawet nasi wrogowie, ludzie, którzy nienawidzą ciebie i mnie – dr Peter Hotez, Paul Offit, Ian Lipkin – wszyscy mówią: „Należy być naprawdę bardzo ostrożnym z tą szczepionką”.

Wiele obecnie opracowywanych szczepionek przeciw COVID-19 – w tym szczepionka firmy Moderna – wykorzystuje mRNA do instruowania komórek, aby wytworzyły białko SARS-CoV-2 – glikoproteinę, która przyłącza się do receptora ACE2 komórki. Jest to pierwszy etap dwustopniowego procesu wykorzystywanego przez wirusy w celu uzyskania dostępu do komórek.

Chodzi o to, że po wyprodukowaniu białka szczytowego SARS-CoV-2 w komórce, układ odpornościowy rozpocznie produkcję przeciwciał, nie powodując przy tym zachorowania. Być może zauważyłeś, że komunikat prasowy firmy Moderna wymienia „przeciwciała wiążące” i „przeciwciała neutralizujące”. Czytając wyniki badania, należy pamiętać o różnicy między nimi.

Ponownie, podejrzewa się, że przeciwciała wiążące wywołują paradoksalne wzmocnienie odporności i według firmy Moderna to przeciwciała wiążące były „widoczne na poziomach obserwowanych w próbkach krwi osób, które zostały wyleczone z COVID-19”. W chwili publikacji tego komunikatu prasowego, dane od 25 z 45 uczestników wykazały „pozytywny” wynik testu na obecność przeciwciał wiążących.

Natomiast dane dotyczące przeciwciał neutralizujących były dostępne tylko dla 8 z 45 uczestników. Przeciwciała neutralizujące są prawdopodobnie ważniejsze, ponieważ to one zwalczają infekcję. Biorąc pod uwagę problemy spowodowane przez przeciwciała wiążące w poprzednich badaniach dotyczących szczepionek przeciwko koronawirusom, uzyskane wyniki wcale nie są pocieszające.