Bill Gates twierdzi, że zmusi ludzi do spożywania syntetycznego mięsa

Sprawdzone fakty
(FILM DOSTĘPNY TYLKO W JĘZYKU ANGIELSKIM)
syntetyczne mięso

W skrócie -

  • Jednym z kluczowych graczy w agendzie rolniczej Fundacji Billa i Melindy Gatesów jest powszechne przyjęcie syntetycznego mięsa
  • Gates powiedział, że według niego bogate kraje powinny promować spożywanie syntetycznego mięsa oraz że „można w pewnym sensie zmienić [zachowanie] ludzi lub zastosować odpowiednie regulacje, aby całkowicie zmienić popyt”
  • Firma Gatesa inwestuje bezpośrednio lub za pośrednictwem Breakthrough Energy Ventures, w firmy, które aktywnie promuje, w tym w firmę Beyond Meats, Impossible Foods i Memphis Meats
  • Bill Gates posiada więcej ziemi uprawnej w USA niż jakikolwiek inny prywatny rolnik – w ciągu ostatnich kilku lat kupił łącznie 242 000 akrów – większość z nich uważana jest za jedną z najbogatszych gleb w USA
  • Ostatecznie, rzecznik sprawiedliwości społecznej, dr Vandana Shiva, zauważyła, że imperium Gatesa „będzie właścicielem wszystkiego”

Według dr. Mercoli

Fundacja Billa i Melindy Gatesów – największa fundacja charytatywna na świecie – ma program rolniczy, który wspiera agrochemikalia, opatentowane nasiona, syntetyczne mięso i kontrolę korporacyjną. Interesy te podważają odnawialne, zrównoważone rolnictwo na małą skalę. Jednym z kluczowych graczy w tym programie jest powszechne przyjęcie syntetycznego mięsa.

Impossible Foods, firma produkująca imitacje mięsa, była współfinansowana przez Google, Jeffa Bezosa i Billa Gatesa.

Zdecydowane zalecenie zastąpienia wołowiny syntetycznym mięsem znajduje się w książce Gatesa pt. „How to Avoid a Climate Disaster: The Solutions We Have and the Breakthroughs We Need”, która ukazała się w lutym 2021 r. W wywiadzie dla MIT Technology Review, Gates posunął się nawet do stwierdzenia, że należy zmienić zachowania ludzi, aby nauczyć ich lubić syntetyczne mięso, a jeśli to nie zadziała, należy wprowadzić odpowiednie regulacje prawne.

Nawiasem mówiąc, Gates inwestuje w firmy zajmujące się produkcją syntetycznego mięsa i w szaleńczym tempie wykupuje pola uprawne w USA. Ostatecznie, jak możesz usłyszeć w powyższym wywiadzie przeprowadzonego przez Roberta F. Kennedy’ego Jr. z obrońcą sprawiedliwości społecznej, dr Vandaną Shiva, imperium Gatesa „będzie właścicielem wszystkiego”.

Gates inwestuje w firmy produkujące syntetyczne mięso

Według Gatesa, aby wyeliminować emisję gazów cieplarnianych, „wymagane” będzie przestawienie się na syntetyczne mięso. W wywiadzie dla MIT Technology Review Gates powiedział:

„Jeśli chodzi o zwierzęta gospodarskie, jest to bardzo trudne. Są specjalne karmy zawierające różne związki, na przykład związek, który daje 20% redukcję [emisji metanu]. Ale niestety te bakterie [w ich układzie pokarmowym, które wytwarzają metan] są niezbędnym elementem rozkładania trawy.

Dlatego nie wiem, czy będzie tam jakieś naturalne podejście. Obawiam się, że przynajmniej w przypadku wołowiny będą potrzebne syntetyczne [alternatywy białkowe, takie jak hamburgery roślinne]”.

Następnie wspomina firmę Memphis Meats, która produkuje syntetyczne mięso w laboratorium poprzez masową hodowlę komórek macierzystych zwierząt, często w roztworze zawierającym surowicę bydlęcą, hormony, czynniki wzrostu i inne dodatki do żywności. Kampanie PR posunęły się tak daleko, że nazywają mięso produkowane w laboratorium za „czyste mięso”, ale badania opublikowane w Environmental Science and Technology sugerują, że w rzeczywistości jego produkcja może wymagać bardziej intensywnego zużycia energii w porównaniu do tradycyjnego mięsa.

Gates uważa, że mięso produkowane przez Memphis Meats będzie zbyt drogie, aby się rozpowszechnić. „Ale firma Impossible and Beyond ma wysokiej jakości plany produkcji i kosztów, co czyni jej produkty całkowicie konkurencyjnymi”. Ma na myśli firmę Impossible Foods, lidera w branży syntetycznych mięs, która produkuje „mięso” na bazie roślin.

Beyond Meat posiada 14 patentów oraz co najmniej 100 oczekujących rozwiązań. Beyond Meat jest kolejnym wiodącym producentem syntetycznych produktów „wołowych”, „wieprzowych” i „drobiowych”, który w 2020 roku ogłosił, że rozpocznie produkcję części swoich produktów w Chinach.

Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że Gates inwestuje w tę firmę bezpośrednio lub za pośrednictwem Breakthrough Energy Ventures. Jego inwestycje i aktywna promocja dotyczą firm takich jak Beyond Meats, Impossible Foods, Memphis Meats i innych. W wywiadzie dla MIT Gates powiedział:

„Jeśli chodzi o dzisiejszą skalę, to oni [Impossible Foods and Beyond Meat] nie produkują nawet 1% mięsa na świecie, ale są w drodze. A Breakthrough Energy ma cztery różne inwestycje w tym obszarze pozwalające bardzo wydajnie wytwarzać składniki...

Rzeczywiście widzę ścieżkę. Ale masz rację, mówiąc ludziom: „Nie możesz już mieć krów” – należy mówić o politycznie niepopularnym podejściu do tematu”.

Jednak Gates nie poprzestaje na syntetycznym mięsie. Niedawno wspierał również start-up biotechnologiczny o nazwie Biomilq, który opracowuje mleko matki hodowane w laboratoriach.

Gates: we wszystkich bogatych krajach powinno się spożywać 100% syntetycznej wołowiny

To, czy jest „niepopularne”, nie ma znaczenia, najwyraźniej, jak powiedział Gates, jego zdaniem w bogatych krajach powinno spożywać się tylko syntetyczne mięso. Na pytanie, czy uważa, że mięso roślinne i wyhodowane w laboratoriach może „stanowić pełne rozwiązanie problemu białka na całym świecie”, odpowiada, że w krajach o średnich i wyższych dochodach tak, i że ludzie mogą się do tego „przyzwyczaić”:

„Myślę, że wszystkie bogate kraje powinny przejść w na 100% syntetyczną wołowinę. Można przyzwyczaić się do różnicy w smaku, a z czasem te produkty będą smakować jeszcze lepiej. Ostatecznie premia ekologiczna jest na tyle duża, że można w pewnym sensie zmienić [zachowanie] ludzi lub użyć regulacji prawnych, aby całkowicie zmienić popyt.

Więc jeśli chodzi o mięso w krajach o średnim i wyższym dochodzie, myślę, że jest to możliwe. Ale to jeden z tych tematów, które musisz śledzić każdego roku, a polityka [jest trudna]. Te wszystkie projekty, które mówią, że należy nazwać te produkty śmieciami laboratoryjnymi na sprzedaż. Nie chcą, żebyśmy używali nazwy wołowina”.

Ironia Billa Gatesa - który mieszka w rezydencji o powierzchni 66 000 stóp kwadratowych i podróżuje prywatnym odrzutowcem, który co godzinę zużywa aż 486 galonów paliwa – mówiącego o ratowaniu środowiska nie jest widoczna dla wszystkich.

The Nation skrytykował sprzeczności Gatesa, w tym fakt, że kupując oszałamiające ilości ziemi uprawnej, jest on głównym czynnikiem przyczyniającym się do emisji dwutlenku węgla. Jego styl życia i korzystanie z odrzutowca również czynią go „superemiterem” węgla:

„Według badań akademickich z 2019 r. dotyczących ekstremalnych emisji dwutlenku węgla z elity korzystającej z odrzutowców, rozległe podróże prywatnym odrzutowcem Billa Gatesa prawdopodobnie sprawiają, że jest on jednym z największych na świecie emiterów węgla – prawdziwym superemiterem. Na liście 10 celebrytów, na której znajdują się również Jennifer Lopez, Paris Hilton i Oprah Winfrey - Gates był źródłem największej emisji”.

Gates jest właścicielem największej ilości gruntów rolnych w USA

Bill Gates posiada więcej gruntów rolnych w USA niż jakikolwiek inny prywatny rolnik. W ciągu ostatnich kilku lat zakupił łącznie 242 000 akrów - większość z nich była uważana za jedną z najżyźniejszych gleb w USA. Rolnictwo konwencjonalne stanowi jedno z największych źródeł zanieczyszczeń na naszej planecie.

Szacuje się, że 80% węgla w glebie na obszarach intensywnie uprawianych zostało już utracone w wyniku destrukcyjnej orki, nadmiernego wypasu i stosowania niszczących glebę, zubożających węgiel nawozów chemicznych i pestycydów. Samo badanie dotyczące podróży odrzutowcami wskazało na Gatesa jako jednego z najbardziej problematycznych emiterów dwutlenku węgla, i to bez uwzględnienia emisji pochodzących z rolnictwa. Według The Nation:

„Badanie dotyczyło tylko podróży odrzutowcem Gatesa, ale powinno również uwzględniać emisje Gatesa z jego pól uprawnych, które obejmują duże połacie kukurydzy i soi, które zwykle są wykorzystywane jako karma dla zwierząt (często na farmach przemysłowych) - model rolnictwa o szczególnie wysokim śladzie węglowym".

Christine Nobiss, założycielka Great Plains Action Society, której przewodzą rdzenni mieszkańcy, oskarżyła Gatesa o kolonizację: „Bill Gates jest wystarczająco inteligentny, by zrozumieć - jest sprytny, potrafi kalkulować - że żadna pojedyncza osoba nie potrzebuje takiej ilości ziemi. Zasadniczo uczestniczy w niekończącym się cyklu kolonizacji”.

Jest jedną z tych, którzy zasugerowali Gatesowi oddanie swojej ziemi uprawnej w ramach aktu zadośćuczynienia i jako sposób na zapewnienie, że jest ona wykorzystywana do zrównoważonej produkcji żywności. Jednak jak zauważono w The Nation, tak się nie stanie:

„Nie znaczy to, że Gates zamierza porzucić swoje rozległe pola uprawne. Nie zamierza też sprzedać żadnego ze swoich domów - w tym swojej posiadłości o powierzchni 66 000 stóp kwadratowych poza Seattle. Nie zamierza też pozbywać się swojego prywatnego odrzutowca - Bombardiera BD-700 Global Express, który co godzinę zużywa 486 galonów paliwa. Jednak napisał, że zacznie kupować „zrównoważone paliwo do silników odrzutowych”.

Brak własności prywatnej dla Amerykanów, z wyjątkiem Gatesa

Więc co zamierza zrobić Gates z taką ilością ziemi uprawnej? To się jeszcze okaże, ale warto zauważyć, że kiedy jesteś właścicielem ziemi, jesteś również właścicielem wody, która jest pod nią. Dzięki posiadaniu ogromnych obszarów może uprawiać genetycznie zmodyfikowaną soję niezbędną do wytworzenia syntetycznego mięsa, które tak mocno promuje.

W przypadku osób, które kontrolują zasoby, takie jak żywność i woda, moc jest nieograniczona, a kontrola nad dostawami żywności jest częścią „planu odbudowy lepszego świata”. Założyciel i prezes wykonawczy Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) Klaus Schwab jako pierwszy zaczął rozpowszechniać ideę Wielkiego resetu, której integralną częścią jest „budowa lepszego świata”.

WEF nawiązał współpracę z EAT Forum, które ustali polityczny program globalnej produkcji żywności. EAT Forum zostało współzałożone przez Wellcome Trust, które z kolei powstało przy wsparciu finansowym GlaxoSmithKline.

EAT współpracuje z prawie 40 samorządami miejskimi w Afryce, Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej oraz Australii i utrzymuje bliskie relacje z firmami produkującymi imitacje mięsa, takimi jak Impossible Foods. Gates również jest zwolennikiem The Great Reset, co jest ciekawe, ponieważ jego ogromna akumulacja bogactwa i ziemi jest przeciwieństwem tego, co promuje Wielki Reset.

Wprawdzie, bogaci technokraci nie dokonają redystrybucji własnego bogactwa w ramach Wielkiego resetu, ale będą nadal rozwijać swoje imperia finansowe, gdy reszta świata zrzeknie się swojej prywatnej własności.

W rzeczywistości EAT opracował planetarną dietę zdrowotną, która jest przeznaczona do stosowania w populacji globalnej i wiąże się z ograniczeniem spożycia mięsa i nabiału nawet o 90%, zastępując je w dużej mierze żywnością wytwarzaną w laboratoriach, a także zbożami i olejem. Według Summit News:

„[Chociaż] miliarderzy- filantropi i technokraci zdobywają ziemię w coraz szybszym tempie, wydaje się, że wmawiają opinii publicznej, że w przyszłości własność prywatna praktycznie przestanie istnieć. W swoich książkach założyciel i globalista Światowego Forum Ekonomicznego Klaus Schwab wyjaśnił, że „czwarta rewolucja przemysłowa” czy „wielki reset” doprowadzi do zniesienia własności prywatnej.

Ta wiadomość jest powtarzana na oficjalnej stronie internetowej WEF, która głosi: „Witamy w roku 2030. Witajcie w moim mieście - a raczej w „naszym mieście”. Niczego nie posiadam. Nie mam samochodu. Nie mam domu. Nie mam żadnych urządzeń ani ubrań”.

Najwyraźniej nie będziesz mógł posiadać żadnej prywatnej własności, a jedyną ucieczką będzie życie w stanie stałej zależności od niewielkiej liczby bogatych elit, którzy posiadają wszystko. Nazywano to feudalizmem, który jest formą niewolnictwa”.