Badanie znajduje dowody na związek między nawrotami zapalenia stawów a warunkami pogodowymi

pogoda

W skrócie -

  • Większość badań naukowych do tej pory nie wykazała związku między zmiennymi wzorcami pogodowymi a objawami artretycznymi
  • Nowe badanie wykazało potencjalny związek między warunkami atmosferycznymi (temperatura, ciśnienie i wilgotność) a nasileniem objawów zapalenia stawów
  • Wraz ze zmianą ciśnienia barometrycznego zmienia się również ciśnienie w stawach, co może wpływać na zakończenia nerwowe wokół tych stawów, zwiększając ból
  • Leki na zapalenie stawów należą do najbardziej toksycznych w medycynie, a ich skutki uboczne mogą obejmować infekcje, toksyczność wątroby, niewydolność nerek, raka i śmierć
  • Podsumowano mój kompleksowy protokół leczenia zapalenia stawów, w tym modyfikacje diety, poziomy witaminy D, ćwiczenia oraz zmniejszanie bólu i stanów zapalnych bez leków

Według dr. Mercoli

Czy bolą Cię stawy, gdy nadchodzi burza? Czy masz ochotę na chodzącą, mówiącą stację prognozującą pogodę? Możesz być przekonany, że ból artretyczny nasila się, gdy ciśnienie barometryczne spada, ale wielu badaczy ma bóle głowy, próbując to udowodnić naukowo.

W zdecydowanej większości badań nie udało się ustalić naukowego związku między zmiennymi wzorcami pogodowymi a objawami reumatoidalnego zapalenia stawów.

Pomimo braku wsparcia naukowego, zarówno cierpiący na zapalenie stawów, jak i reumatolodzy twierdzą, że istnieje duże poparcie kliniczne dla tego zjawiska, powołując się na powszechne doniesienia o nawrotach bólu wywołanych przez warunki pogodowe.

Ponad 60 procent pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów zgłasza, że ​​ich objawy różnią się w zależności od warunków pogodowych. Pacjenci z fibromialgią zgłaszali również wahania bólu związane z pogodą, chociaż, podobnie jak w przypadku zapalenia stawów, dowody naukowe są nieuchwytne.

Cóż, klinicyści i pacjenci mogą być teraz usprawiedliwieni! Kilka ostatnich badań naukowych zaczęło oferować „łagodne wsparcie” dla tego, co pacjenci i lekarze zgłaszali od dziesięcioleci – pogoda może rzeczywiście być czynnikiem bólu stawów.

Powyższy film zapewni Ci relację z pierwszej ręki o niezwykłej historii sukcesu. Sarah Allen, moja była pacjentka, opowiada, jak doprowadziła do remisji swojego zapalenia stawów. Zachęcam do poświęcenia czasu na wysłuchanie jej historii i podzielenie się nią z bliskimi, którym może się to przydać.

Mimo wszystko pogoda może wpływać na objawy zapalenia stawów

Holenderscy naukowcy śledzili poziom bólu u osób cierpiących na chorobę zwyrodnieniową stawu biodrowego w ciągu dwóch lat, a następnie wrócili i porównali ich objawy z codziennymi zapisami pogodowymi.

Odkryli, że bóle uczestników rzeczywiście były nieco większe, a stawy nieco sztywniejsze, gdy wzrosła wilgotność i ciśnienie atmosferyczne, chociaż zmiany z pewnością nie były dramatyczne.

Wyniki bólu pogarszały się o jeden punkt za każde 10 procent wzrostu wilgotności. Wyniki funkcjonalne pogorszyły się o jeden punkt na każde 10 hektopaskali (0,29 cala) wzrostu ciśnienia barometrycznego.

Zmiany te były zbyt małe, aby można je było uznać za „istotne klinicznie”, ale to nie znaczy, że ból nie był prawdziwy. Inne niedawne badania europejskie wykazały podobne odkrycia, ale wszystkie zmiany są subtelne; może to jest powód, dla którego nauka do tej pory nie wykazała tego związku.

Jak ciśnienie atmosferyczne może powodować ból stawów?

Dr Fotios Koumpouras, reumatolog, z którym przeprowadzono wywiad w opisywanym filmie, wspomina o innym niedawnym europejskim badaniu, w którym znaleziono związek między temperaturą, ciśnieniem barometrycznym i bólem stawów.

On teorię, że jak ciśnienie atmosferyczne spada (jak przed i podczas burzy), ciśnienie wewnątrz stawów zmian, które mogą wpłynąć na zakończeń nerwowych wokół tych stawów:

„Więzadła zawierają te bardzo wyspecjalizowane receptory i są to receptory rozciągania. Te receptory rozciągania, szczególnie w stawach, które mogą mieć zapalenie stawów, mogą być nadwrażliwe. A niewielkie zmiany ciśnienia, ciśnienia atmosferycznego, mogą w rzeczywistości pozwolić tym receptorom na odpalenie”.

Nawet niewielkie zmiany ciśnienia mogą spowodować uruchomienie tych receptorów, co może objawiać się nasileniem bólu. Nie jest to jednak jedyna teoria w obiegu.

Czynnikami mogą być również nastrój i codzienna aktywność. Możliwe, że Twój próg bólu spadnie podczas zimnej, deszczowej pogody, ponieważ warunki środowiskowe mogą zdecydowanie wpłynąć na Twój nastrój. Kiedy jest zimno, wiele osób rzadziej wychodzi na zewnątrz i wykonuje ćwiczenia, które zwykle kontrolują ból stawów.

Innym czynnikiem może być efekt placebo (lub efekt „nocebo”). To znaczy, jeśli spodziewasz się, że twój ból będzie gorszy, gdy zmieni się pogoda, to bardzo dobrze. W końcu „zjawisko” pogody bólu jest powszechnie akceptowane jako prawda, przynajmniej w kulturze zachodniej.

The Weather Channel udostępnia nawet mapę o nazwie „Indeks bólu i bólu”, aby przewidzieć, jak silny powinien być twój ból w danym dniu. (Jeśli jesteś osobą wysoce sugestywną, być może powinieneś unikać chodzenia tam!)

Teraz, gdy spędziliśmy trochę czasu na grzebaniu w szarych obszarach nauki w odniesieniu do bólu stawów, przyjrzyjmy się, co WIEMY, że działa w zakresie łagodzenia bólu u osób cierpiących na zapalenie stawów.

Dwa rodzaje zapalenia stawów — i oba mogą być bolesne

Istnieją dwa rodzaje zapalenia stawów : choroba zwyrodnieniowa stawów i reumatoidalne zapalenie stawów. Jedyną wspólną cechą jest to, że obie charakteryzują się bólem, stanem zapalnym, sztywnością i obrzękiem stawów – ale są to bardzo różne choroby, o różnych przyczynach i prezentacjach.

Oto główne różnice:

Choroba zwyrodnieniowa stawów (OA) — OA lub zwyrodnieniowe zapalenie stawów (choroba zwyrodnieniowa stawów) zwykle występuje u osób starszych, ale może również następować po powtarzającym się stresie lub ostrym urazie.

OA zwykle dotyczy stawów dystalnych lub stawów na końcach palców rąk i nóg, a nie środkowych. Ponadto choroba zwyrodnieniowa stawów nie jest symetryczna, więc zazwyczaj występuje tylko w jednym stawie lub na jednej ręce lub stopie, ale nie na drugiej.

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) — RZS jest znacznie poważniejszy niż choroba zwyrodnieniowa stawów, jest chorobą autoimmunologiczną, która powoduje, że układ odpornościowy atakuje tkanki wyściełające stawy. RZS może wystąpić w każdym wieku, ale na szczęście młodzieńcze RZS występuje stosunkowo rzadko.

RZS ma tendencję do bycia obustronnym i symetrycznym. RZS wpływa również na środkowe stawy i wiąże się z deformacjami stawów, zwłaszcza rąk i palców. Ludzie umierają na RZS, więc nie należy tego lekceważyć.

Leki na zapalenie stawów są jednymi z najbardziej niebezpiecznych w medycynie

Ze względu na to, że zarówno OA, jak i RZS wiążą się z bólem i stanem zapalnym stawów, mają wspólne sposoby leczenia. Leki przeciwzapalne, takie jak niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) i środki przeciwbólowe, takie jak Tylenol, są zwykle stosowane w obu typach zapalenia stawów.

Problem z tymi lekami polega na tym, że regularne, przewlekłe stosowanie leków na zapalenie stawów może powodować uszkodzenie wątroby lub nerek. Stosowanie leków przeciwbólowych jest bardzo częstą przyczyną choroby nerek w Stanach Zjednoczonych (nefropatia przeciwbólowa).

Paracetamol jest w rzeczywistości przyczyną nr 1 ostrej niewydolności wątroby! Mimo to kontrola bólu jest ważnym aspektem leczenia RZS. Ze względu na swoje nasilenie, reumatoidalne zapalenie stawów jest często leczone agresywnie niektórymi z najniebezpieczniejszych leków na rynku.

Stosunkowo nową klasą leków na RZS są inhibitory TNF-alfa, zwane również lekami „biologicznymi”. Chociaż leki te są entuzjastycznie promowane przez przemysł medyczny i farmaceutyczny, nadal istnieją obawy dotyczące ich bezpieczeństwa. Potencjalnie poważne skutki uboczne obejmują infekcje i nowotwory. Analizę bezpieczeństwa przeprowadzono na trzech inhibitorach TNF-alfa: Humira, Enbrel i Remicade.

Wywnioskowano, że jeśli chodzi o znaczne ryzyko śmierci w wyniku ich przyjmowania, nie ma między nimi żadnej różnicy; wszystkie są równie niebezpieczne.

Ból stawów może być dość silny i zazwyczaj większość z nich korzysta z jakiejś formy ulgi farmakologicznej w oczekiwaniu na rozpoczęcie naturalnej terapii. Więc jeśli zdecydujesz się na stosowanie leku, powinieneś mieć pewność, że używasz najbezpieczniejszych leków i tylko w razie potrzeby, a ostatecznym celem jest radzenie sobie z bólem bez leków. Niektóre z najbezpieczniejszych leków przeciwbólowych to nieacetylowane salicylany, takie jak salsalan, salicylan sodu i salicylan magnezu (tj. Salflex, Disalcid lub Trilisate).

Środki farmaceutyczne nie tylko mają szereg potencjalnych skutków ubocznych, ale jedynie tłumią objawy, nie robiąc nic, aby zaradzić przyczynie. Ukierunkowanie na przyczynę problemu jest znacznie skuteczniejszym podejściem do uzyskania długotrwałej ulgi.

Dlatego w dalszej części tego artykułu skupimy się na skutecznym leczeniu zapalenia stawów za pomocą „wypróbowanych i prawdziwych” naturalnych metod, które są naukowo uzasadnione i dotyczą przyczyny problemu, ze szczególnym naciskiem na leczenie RZS.

Po pierwsze, zajmij się swoją dietą

Reumatoidalne zapalenie stawów dotyka 1,5 miliona Amerykanów. Większość z nich to kobiety, a częstość występowania wśród kobiet wydaje się rosnąć. W swojej praktyce osobiście wyleczyłem ponad 3000 pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów, co stanowi ponad 10 razy więcej niż wyleczyłby typowy lekarz rodzinny w całej swojej karierze — więc mam tu spore doświadczenie.

Mój protokół leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów pomógł tysiącom pacjentów z RZS przejść do remisji, a jednym z kluczowych czynników jest modyfikacja diety.

Nie mogę wystarczająco mocno podkreślić wagi tego aspektu programu — jest to zasadniczy element mojego protokołu RZS. Samo przestrzeganie tych ogólnych wytycznych znacznie przyczyni się do znacznego zmniejszenia przewlekłego stanu zapalnego, niezależnie od tego, czy jest to spowodowane RZS, czy inną chorobą o podłożu zapalnym:

  1. Wyeliminuj cukier/fruktozę i większość zbóż (to automatycznie oznacza unikanie praktycznie wszystkich przetworzonych produktów spożywczych)
  2. Zoptymalizuj swoją florę jelitową, spożywając naturalnie sfermentowane warzywa; pracuj na swój sposób do 4 do 6 uncji dziennie sfermentowanych warzyw
  3. Spożywaj pełnowartościową, nieprzetworzoną żywność wysokiej jakości, ekologiczną i lokalnie uprawianą, jeśli to możliwe
  4. Zjedz dużą porcję jedzenia na surowo
  5. Spożywaj dużo wysokiej jakości tłuszczów omega-3 pochodzenia zwierzęcego, takich jak olej z kryla

Kluczowe elementy mojego protokołu leczenia RZS

Przez wiele lat przestrzegałem protokołu Browna, pierwotnie opracowanego przez reumatologa Thomasa Browna. Przez lata modyfikowałem jego program, wprowadzając do niego zmiany w oparciu o nowe informacje dostarczane przez współczesną naukę, a także moje doświadczenie w medycynie naturalnej. Dzięki takiemu podejściu 60 do 90 procent moich pacjentów doświadczyło poprawy. Możesz przejrzeć mój pełny protokół leczenia RZS tutaj, ale w poniższej tabeli wymieniłem wiele kluczowych elementów:

Kluczowe elementy mojego protokołu leczenia RZS

Niska dawka naltreksonu (LDN) — Naltrexone jest aktywnym farmakologicznie antagonistą opioidów, konwencjonalnie stosowanym w leczeniu uzależnienia od narkotyków i alkoholu.

Jednak w bardzo małych dawkach jest niedrogi, nietoksyczny i ma właściwości immunomodulujące, które lekarze powszechnie uznają za skuteczne w odstawianiu niebezpiecznych leków na zapalenie stawów.

Astaksantyna — Silny przeciwzapalny przeciwutleniacz o bardzo silnych właściwościach przeciwbólowych.

W jednym z badań osoby cierpiące na RZS doświadczyły 35-procentowej poprawy poziomu bólu, a także 40-procentowej poprawy zdolności do wykonywania codziennych czynności, już po ośmiu tygodniach stosowania astaksantyny.

Astaksantyna w dawce 4 mg dziennie jest szczególnie przydatna dla każdego, kto przyjmuje prednizon, ponieważ zapewnia silną ochronę przed zaćmą i związanym z wiekiem zwyrodnieniem plamki żółtej.

Witamina D — Niedobór witaminy D jest silnie związany z rozwojem RZS. Najlepiej byłoby regularnie i odpowiednio wystawić się na słońce (alternatywnie przyjmować doustny suplement D3) i uważnie monitorować poziom, aby upewnić się, że utrzymujesz swój poziom w zakresie terapeutycznym 40-60 ng/ml przez cały rok.

Ćwiczenie — Regularne ćwiczenia mają kluczowe znaczenie, jeśli chcesz zapobiec pogorszeniu funkcji spowodowanemu zapaleniem stawów. RZS może prowadzić do zmniejszenia masy mięśniowej i siły, które mogą być tak samo wyniszczające, jak fizyczne uszkodzenie stawów.

Tylko uważaj, aby nie przesadzić i uważaj na stany zapalne, oblodz je w razie potrzeby przed i po ćwiczeniach.

Twój program powinien obejmować szereg ćwiczeń, w tym trening siłowy, ćwiczenia o wysokiej intensywności, cardio, rozciąganie i pracę mięśnia sercowego.

Chodzenie i pływanie są również doskonałe (jeśli masz dostęp do basenu bez chloru), podobnie jak joga i tai chi.

Ulga w bólu i stanach zapalnych bez leków

Kurkumina (Kurkuma) — Wykazano, że kurkumina jest skuteczna w leczeniu ostrego i przewlekłego bólu i jest najlepiej znana ze swoich silnych właściwości przeciwzapalnych; hamuje enzymy zapalne i blokuje szlaki zapalne; wykazano, że ma wpływ na ponad 700 genów.

Boswellia — Znana również jako boswellin lub „kadzidło indyjskie”, boswellia to kolejne zioło, które okazało się szczególnie przydatne w leczeniu bólu stawów i stanów zapalnych.

Imbir — Wykazuje właściwości przeciwzapalne i może łagodzić ból. Świeży imbir dobrze sprawdza się namoczony we wrzącej wodzie jako herbata lub starty z sokiem warzywnym.

EFT — Długotrwała trauma emocjonalna jest wszechobecna u osób z RZS. Jednym z moich ulubionych narzędzi do rozwiązania tego problemu jest EFT (Technika Emocjonalnej Wolności), która została opisana jako „akupunktura bez igieł”.

Chociaż EFT jest czymś, czego możesz nauczyć się robić sam w zaciszu własnego domu, możesz skorzystać z pomocy dobrze wyszkolonego profesjonalisty.

Końcowe przemyślenia

Jeśli masz chorobę zwyrodnieniową stawów lub RZS, wprowadzenie podstawowych zmian w stylu życia może pomóc złagodzić stan zapalny, który powoduje ból, sztywność lub obrzęk stawów. Niezależnie od tego, czy cierpisz na artretyzm, którego ból i sztywność zmienia się w zależności od pory roku, czy też należysz do grona osób, które muszą radzić sobie z uciążliwymi objawami przez 365 dni w roku, wskazówki, którymi się podzieliłem, mają duże szanse pomóc Ci poczuć się lepiej. Wiem o tym, ponieważ wyleczyłem tysiące osób cierpiących na artretyzm, tak jak ty!

Leki na reumatoidalne zapalenie stawów należą do najniebezpieczniejszych przepisywanych leków i mogą powodować więcej problemów, niż rozwiązują, więc im szybciej można zastosować więcej naturalnych metod leczenia i zmniejszyć uzależnienie od leków, tym lepiej. Jeśli musisz od czasu do czasu zażywać środek przeciwbólowy, jest to o wiele mniej ryzykowne niż codzienne przyjmowanie. A z czasem możesz poprawić się tak bardzo, że całkowicie je zostawisz!