Światowa Rada ds. Zdrowia opublikowała protokół detoksykacji organizmu z białka szczytowego

Sprawdzone fakty
Białko szczytowe

W skrócie -

  • Jeśli miałeś COVID-19 lub otrzymałeś szczepionkę przeciw COVID-19, nadal możesz mieć w organizmie niebezpieczne białko szczytowe koronawirusa
  • Białka szczytowe mogą krążyć w organizmie po infekcji lub podaniu szczepionki, powodując uszkodzenia komórek, tkanek i narządów
  • Światowa Rada ds. Zdrowia opublikowała przewodnik dotyczący detoksykacji organizmu z białka szczytowego koronawirusa. Przewodnik zawiera proste kroki, które możesz podjąć, aby zmniejszyć skutki toksycznego działania tego białka w organizmie
  • Do inhibitorów i neutralizatorów białka szczytowego należą igły sosnowe, iwermektyna, miodla indyjska (neem), N-acetylocysteina (NAC) i glutation
  • 10 najważniejszych składników niezbędnych do detoksykacji białka szczytowego to: witamina D, witamina C, nasiona czarnuszki, kwercetyna, cynk, kurkumina, ekstrakt z ostropestu plamistego, NAC, iwermektyna i magnez

Według dr. Mercoli

Czy miałeś COVID-19 lub otrzymałeś szczepionkę przeciw COVID-19? Jeśli tak, prawdopodobnie w Twoim organizmie krążą niebezpieczne białka szczytowe koronawirusa. Chociaż białko szczytowe występuje naturalnie w SARS-CoV-2, bez względu na wariant wirusa, jest również produkowane w organizmie po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19. Białko szczytowe SARS-CoV-2 jest odpowiedzialne za patologie infekcji wirusowej.

Wiadomo, że w swojej natywnej postaci białko szczytowe otwiera barierę krew-mózg, powoduje uszkodzenie komórek (cytotoksyczność) i, jak w komentarzu dla News Voice powiedział dr Robert Malone - wynalazca technologii będącej podstawą szczepionki mRNA i DNA: „jest zdolne do manipulowania biologią komórek, które pokrywają wnętrze naczyń krwionośnych – komórek śródbłonka naczyń - częściowo poprzez interakcję z receptorem ACE2, który kontroluje skurcz naczyń krwionośnych, ciśnienie krwi i inne funkcje”.

Odkryto również, że samo białko szczytowe wystarczy, aby wywołać stan zapalny i uszkodzenie układu naczyniowego, niezależnie od wirusa.

Teraz Światowa Rada ds. Zdrowia (WCH) - koalicja organizacji i grup społecznych zajmujących się zdrowiem, które dążą do poszerzenia wiedzy na temat zdrowia publicznego - opublikowała przewodnik dotyczący detoksykacji organizmu z białka szczytowego koronawirusa. Przewodnik zawiera proste kroki, które można podjąć, aby zmniejszyć skutki toksycznego działania białka szczytowego. Pełny przewodnik zawierający informacje o naturalnych środkach zaradczych oraz ich dawkowaniu został umieszczony na końcu tego artykułu.

Dlaczego warto rozważyć detoksykację organizmu z białka szczytowego koronawirusa?

Białka szczytowe koronawirusa mogą krążyć w organizmie po infekcji lub szczepieniu, powodując uszkodzenia komórek, tkanek i narządów. „Białko szczytowe jest białkiem śmiercionośnym” – powiedział w filmie dr Peter McCullough - internista, kardiolog i epidemiolog. Może powodować stany zapalne i zakrzepy w tkankach, w których się gromadzi.

Na przykład, badanie biodystrybucji przeprowadzone przez firmę Pfizer, które posłużyło do określenia, w jakie miejsca organizmu trafiają wstrzyknięte substancje, wykazało, że białko szczytowe koronawirusa pochodzące ze szczepionki przeciw COVID-19 gromadzi się w jajnikach w „dość wysokich stężeniach”.

Co więcej, japońskie badanie dotyczące biodystrybucji szczepionek firmy Pfizer wykazało, że cząsteczki szczepionki przemieszczają się z miejsca wstrzyknięcia do krwi, dlatego białka szczytowe mogą swobodnie przemieszczać się po całym organizmie wraz z krwią, w tym do jajników, wątroby, tkanek neurologicznych i innych narządów. Według WCH:

„Białko szczytowe koronawirusa zostało powiązane z działaniami niepożądanymi, takimi jak: zakrzepy krwi, mgła mózgowa, zapalenie płuc i zapalenie mięśnia sercowego. Prawdopodobnie jest odpowiedzialne za wiele powikłań COVID-19 i działań niepożądanych po szczepieniu przeciw COVID-19… Nawet jeśli chorobę przeszedłeś bezobjawowo, nie miałeś pozytywnego wyniku testu na COVID-19 lub nie doświadczyłeś działań niepożądanych po szczepieniu, w Twoim organizmie nadal mogą znajdować się białka szczytowe koronawirusa.

Aby usunąć z organizmu białka szczytowe po szczepieniu lub infekcji, lekarze sugerują kilka prostych działań. Uważa się, że oczyszczenie organizmu z białka szczytowego koronawirusa po infekcji lub szczepieniu - tak szybko, jak to możliwe - może chronić przed szkodami powodowanymi przez krążące białka szczytowe”.

Inhibitory i neutralizatory białka szczytowego

Grupa międzynarodowych lekarzy, którzy mają doświadczenie w pomaganiu ludziom w powrocie do zdrowia po COVID-19 i poszczepiennych działaniach niepożądanych, opracowała naturalne metody, które pomagają zmniejszyć ilość białka szczytowego koronawirusa w organizmie. Poniżej wymieniono inhibitory białka szczytowego koronawirusa, co oznacza, że te substancje hamują wiązanie białka szczytowego z komórkami ludzkimi:

Głowienka pospolita (Prunella vulgaris)

Igły sosnowe

Emodyna

Miodla indyjska (Neem)

Ekstrakt z liści mniszka lekarskiego

Iwermektyna

Na przykład, iwermektyna przyłącza się do domeny zginającej receptory białka szczytowego SARS-CoV-2 przyłączonej do ACE2, co może zakłócać zdolność wirusa do przyłączania się do ludzkiej błony komórkowej. Opracowano również listę neutralizatorów białka szczytowego, które uniemożliwiają dalsze uszkodzenie komórek. Należą do nich m.in.:

N-acetylocysteina (NAC)

Glutation

Herbata z kopru włoskiego

Herbata anyżowa

Herbata z igieł sosnowych

Ziele dziurawca

Liść żywokostu lekarskiego

Witamina C

Związki roślinne wymienione w powyższej tabeli zawierają kwas szikimowy, który może przeciwdziałać tworzeniu się skrzepów krwi i zmniejszać niektóre toksyczne działania białka szczytowego. Nattokinaza – enzym ekstrahowany ze sfermentowanej soi - również może pomóc w zmniejszeniu występowania zakrzepów krwi.

Jak chronić receptory ACE2 i zmniejszyć poziom IL-6?

Białko szczytowe koronawirusa przyłącza się do receptorów ACE2 występujących na powierzchni komórek, zaburzając normalne funkcjonowanie tych receptorów. Ta blokada może zmienić funkcjonowanie komórek i tkanek oraz może być odpowiedzialna za wywołanie choroby autoimmunologicznej lub nieprawidłowego krwawienia lub krzepnięcia krwi, w tym poszczepiennej małopłytkowości zakrzepowej.

Iwermektyna, hydroksychlorochina (z cynkiem), kwercetyna (z cynkiem) i fisetyna (flawonoid) to przykłady naturalnych substancji, które chronią receptory ACE2. Iwermektyna działa w ten sposób wiążąc się z receptorami ACE2 i tym samym uniemożliwiając to białku szczytowemu koronawirusa.

Interleukina 6 (IL-6) jest cytokiną prozapalną. Jej poziomy wzrastają u osób z COVID-19. Z tego powodu Światowa Organizacja Zdrowia zaleca stosowanie inhibitorów IL-6 osobom z ciężkim przebiegiem COVID-19. Istnieje wiele naturalnych środków przeciwzapalnych będących inhibitorami IL-6, które mogą być przydatne dla osób chcących przeprowadzić detoksykację organizmu po szczepieniu lub COVID-19:

Kadzidłowiec indyjski (Boswellia serrata)

Ekstrakt z liści mniszka lekarskiego

Czarnuszka (Nigella sativa)

Kurkumina

Olej z kryla i inne kwasy tłuszczowe

Cynamon

Fizetyna

Apigeniny

Kwercetyna

Resweratrol

Luteolina

Witamina D3 (z witaminą K)

Cynk

Magnez

Herbata jaśminowa

Przyprawy

Liście laurowe

Czarny pieprz

Gałka muszkatołowa

Szałwia

Jak przeprowadzić detoksykację organizmu z furyny i proteazy serynowej?

Aby uzyskać dostęp do komórek, SARS-CoV-2 musi najpierw związać się z receptorem ACE2 (CD147) na komórce. Następnie podjednostka białka szczytowego musi zostać proteolitycznie rozszczepiona (odcięta). Bez tego rozszczepienia białka wirus przyczepiłby się do receptora na powierzchni komórki, ale nie mógłby do niej wniknąć.

„Miejsce cięcia furyny jest powodem, dla którego wirus jest tak łatwo przenoszony i dlaczego atakuje serce, mózg i naczynia krwionośne” – wyjaśnił lekarz i naukowiec dr Steven Quay podczas spotkania GOP House Oversight and Reform Subcommittee on Select Coronavirus Crisis.

Istnienie nowego miejsca cięcia furyny na SARS-CoV-2, podczas gdy inne koronawirusy nie zawierają ani jednego takiego miejsca, jest istotnym powodem, dla którego wielu ekspertów uważa, że SARS-CoV-2 powstał w wyniku wzmocnienia funkcji (GOF) w laboratorium. Naturalne inhibitory furyny, które zapobiegają rozszczepianiu białka szczytowego, mogą pomóc w detoksykacji organizmu z furyny. Należą do nich:

  • Rutyna
  • Limonen
  • Bajkaleina
  • Hesperydyna

Proteaza serynowa to kolejny enzym „odpowiedzialny za proteolityczne rozszczepienie białka szczytowego SARS-CoV-2, umożliwiające fuzję komórek gospodarza i wirusa”. Hamowanie proteazy serynowej może zatem zapobiegać aktywacji białka szczytowego i wnikaniu wirusa do komórek. WCH wymienia kilka naturalnych inhibitorów proteazy serynowej, do których należą m.in.:

Zielona herbata

Bulwy ziemniaka

Niebieskozielone algi

Soja

N-acetylocysteina (NAC)

Boswellia

Okresowy post i zdrowa dieta powinny być stosowane przez wszystkich

Oprócz wyżej wymienionych substancji, WCH mądrze zaleca, że zdrowa dieta jest pierwszym krokiem do zdrowego układu odpornościowego. Ograniczenie spożycia przetworzonej żywności i innych prozapalnych produktów spożywczych, w tym olejów roślinnych (olejów z nasion), jest niezbędne dla utrzymania optymalnej odpowiedzi immunologicznej.

Korzystne jest również stosowanie okresowego postu, co oznacza skondensowanie posiłków w przedziale od sześciu do ośmiu godzin. Poprawi to stan zdrowia na wiele sposobów, przede wszystkim poprzez poprawę zdrowia mitochondriów i elastyczności metabolicznej. Może również nasilać autofagię, co pomaga organizmowi usuwać uszkodzone komórki. Według WCH:

„Ta metoda … służy do indukowania autofagii, która jest zasadniczo procesem recyklingu, który zachodzi w ludzkich komórkach, gdy komórki ulegają degradacji i przetwarzają składniki. Autofagia jest wykorzystywana przez organizm do eliminacji uszkodzonych białek komórkowych i może niszczyć szkodliwe wirusy i bakterie po infekcji”.

Inną strategią na poprawę zdrowia i długowieczności, a być może również pomoc w detoksykacji białka z organizmu, jest regularne korzystanie z sauny. Gdy ciało jest poddawane rozsądnym stresom cieplnym, stopniowo przyzwyczaja się do ciepła, co powoduje szereg korzystnych zmian.

Adaptacje te obejmują zwiększoną objętość osocza oraz przepływ krwi do serca i mięśni (co zwiększa wytrzymałość sportową) wraz ze zwiększoną masą mięśniową ze względu na wyższy poziom białek szoku cieplnego i hormonu wzrostu. Jest to potężna metoda detoksykacji ze względu na promowanie pocenia się.

14 najważniejszych sposobów na detoksykację organizmu z białka szczytowego koronawirusa — pełny przewodnik

Poniżej znajdziesz pełny przewodnik WCH dotyczący substancji do detoksykacji organizmu z toksycznego białka szczytowego. Zawiera również informacje o zalecanym dawkowaniu, które przed zastosowaniem wato skonsultować z lekarzem. Jeśli nie masz pewności, od czego zacząć, poniżej wymieniono 10 związków, które są „niezbędne” do detoksykacji organizmu z białka szczytowego. Warto od tego zacząć, zanim zastosuje się bardziej kompleksową strategię zdrowotną:

Witamina D

Witamina C

NAC

Iwermektyna

Nasiona czarnuszki

Kwercetyna

Cynk

Magnez

Kurkumina

Ekstrakt z ostropestu plamistego

Przewodnik Światowej Rady ds. Zdrowia dotyczący detoksykacji organizmu z białka szczytowego koronawirusa

Substancja Naturalne źródła Dostępność Zalecana dawka
Iwermektyna Bakterie glebowe (awermektyna) Na receptę 0,4 mg/kg m. c. raz na tydzień przez 4 tygodnie, a następnie co miesiąc.

*Przed użyciem sprawdź charakterystykę produktu leczniczego, aby sprawdzić przeciwwskazania.
Hydroksychlorochina Na receptę 200 mg raz na tydzień przez 4 tygodnie

*Przed użyciem sprawdź charakterystykę produktu leczniczego, aby sprawdzić przeciwwskazania.
Witamina C Owoce cytrusowe (np. pomarańcze) i warzywa (papryka, brokuły, kalafior, brukselka) Suplement: sklepy ze zdrową żywnością, apteki, sklepy z suplementami diety, online 6-12 g dziennie (różne rodzaje suplementów podzielone na równe dawki: askorbinian sodu (kilka gramów), liposomalna witamina C (3-6 g) i palmitynian askorbylu (1-3 g)
Głowienka pospolita Głowienka pospolita (Prunella vulgaris), roślina Suplement: sklepy ze zdrową żywnością, apteki, sklepy z suplementami diety, online 7 uncji (207 ml) dziennie
Igły sosnowe Sosna zwyczajna, drzewo Suplement: sklepy ze zdrową żywnością, apteki, sklepy z suplementami diety, online Spożywaj napar z igieł sosnowych 3 razy dziennie (spożywaj również olej/żywicę, która gromadzi się w herbacie)
Miodla indyjska (Neem) Drzewo Neem Suplement: sklepy ze zdrową żywnością, apteki, sklepy z suplementami diety, online Zgodnie z zaleceniami lekarza
Ekstrakt z liści mniszka lekarskiego Mniszek lekarski, roślina Suplement (herbata z mniszka, kawa z mniszka, nalewka z liści): sklepy z naturalną żywnością, apteki, sklepy z suplementami diety, online Nalewka zgodnie z zaleceniami lekarza
N-acetylocysteina (NAC) Pokarmy wysokobiałkowe (fasola, soczewica, szpinak, banany, łosoś, tuńczyk) Suplement: sklepy ze zdrową żywnością, apteki, sklepy z suplementami diety, online Do 1200 mg dziennie (w dawkach podzielonych)
Napar z kopru włoskiego Koper włoski Suplement: sklepy ze zdrową żywnością, apteki, sklepy z suplementami diety, online Brak zalecanej dawki. Zacznij od 1 filiżanki dziennie i monitoruj reakcję organizmu
Herbata anyżowa Chińskie wiecznie zielone drzewo, anyż gwiazdkowy (Illicium verum) Suplement: sklepy ze zdrową żywnością, apteki, sklepy z suplementami diety, online Brak zalecanej dawki. Zacznij od 1 filiżanki dziennie i monitoruj reakcję organizmu
Ziele dziurawca Dziurawiec zwyczajny, roślina Suplement: sklepy ze zdrową żywnością, apteki, sklepy z suplementami diety, online Zgodnie z zaleceniami dot. spożycia umieszczonymi na opakowaniu.
Liść żywokostu Żywokost lekarski (Symphytum officinale), roślina Suplement: sklepy ze zdrową żywnością, apteki, sklepy z suplementami diety, online Zgodnie z zaleceniami dot. spożycia umieszczonymi na opakowaniu.
Lumbrokinaza
Serrapeptydaza
lub Nattokinaza
Natto (japońska potrawa z soi) Suplement: sklepy ze zdrową żywnością, apteki, sklepy z suplementami diety, online 2-6 kapsułek 3-4 razy dziennie na pusty żołądek godzinę przed lub dwie godziny po posiłku
Kadzidłowiec indyksji Kadzidłowiec indyksji (Boswellia serrata), drzewo Suplement: sklepy ze zdrową żywnością, apteki, sklepy z suplementami diety, online Zgodnie z zaleceniami dot. spożycia umieszczonymi na opakowaniu.
Czarnuszka Czarnuszka (Nigella L.), roślina z rodziny jaskrowatych Sklepy spożywcze, sklepy ze zdrową żywnością
Kurkumina Kurkuma Sklepy spożywcze, sklepy ze zdrową żywnością
Olej rybny Ryby tłuste Sklepy spożywcze, sklepy ze zdrową żywnością Do 2000 mg dziennie
Cynamon Przyprawa z wysuszonej kory cynamonowca Sklep spożywczy
Fisetyna (flawonoid) Owoce: truskawki, jabłka, mango;
Warzywa: cebula, orzechy, wino
Suplement: sklepy ze zdrową żywnością, apteki, sklepy z suplementami diety, online Do 100 mg dziennie Należy spożywać z tłuszczami
Apigenina Owoce, warzywa i zioła, takie jak pietruszka, rumianek, szpinak malabarski, seler, karczochy, oregano Suplement: sklepy ze zdrową żywnością, apteki, sklepy z suplementami diety, online 50 mg dziennie
Kwercetyna (flawonoid) Owoce cytrusowe, cebula, pietruszka, czerwone wino Suplement: sklepy ze zdrową żywnością, apteki, sklepy z suplementami diety, online Do 500 mg dwa razy dziennie, należy spożywać z cynkiem
Resweratrol Orzeszki ziemne, winogrona, wino, jagody, kakao Suplement: sklepy ze zdrową żywnością, apteki, sklepy z suplementami diety, online Do 1500 mg dziennie przez okres do 3 miesięcy
Luteolina Warzywa: seler, pietruszka, liście cebuli;
Owoce: skórki jabłek, kwiaty chryzantemy
Suplement: sklepy ze zdrową żywnością, apteki, sklepy z suplementami diety, online 100-300 mg dziennie (wg typowych zaleceń producenta)
Witamina D3 Tłuste ryby, oleje z rybiej wątroby Suplement: sklepy ze zdrową żywnością, apteki, sklepy z suplementami diety, online 5 000–10 000 IU dziennie aż do uzyskania poziomu witaminy D we krwi w zakresie 60–80 ng/ml
Witamina K Zielone warzywa liściaste Suplement: sklepy ze zdrową żywnością, apteki, dietetyka sklepy z suplementami, online 90-120 mcg dziennie (90 mg dla kobiet, 120 mg dla mężczyzn)
Cynk Czerwone mięso, drób, ostrygi, produkty pełnoziarniste, produkty mleczne Suplement: sklepy ze zdrową żywnością, apteki, sklepy z suplementami diety, online 11-40 mg dziennie
Magnez Zielone warzywa liściaste, produkty pełnoziarniste, orzechy Suplement: sklepy ze zdrową żywnością, apteki, sklepy z suplementami diety, online Do 350 mg dziennie
Herbata jaśminowa Liście jaśminu (Jasminum L.), rośliny z rodziny oliwkowatych Sklep spożywczy, sklepy ze zdrową żywnością Do 8 filiżanek dziennie
Przyprawy Sklep spożywczy
Liście laurowe Liście wawrzynu szlachetnego Sklep spożywczy
Czarny pieprz Pieprz czarny (Piper nigrum L.), roślina Sklep spożywczy
Gałka muszkatołowa Nasiona drzewa Muszkatołowiec korzenny (Myristica fragrans) Sklep spożywczy
Szałwia Szałwia lekarska, roślina Sklep spożywczy
Rutyna Kasza gryczana, szparagi, morele, wiśnie, czarna herbata, zielona herbata, herbata z czarnego bzu Suplement: sklepy ze zdrową żywnością, apteki, sklepy z suplementami diety, online 500-4000 mg dziennie (skonsultuj się z lekarzem przed przyjęciem wyższych dawek)
Limonen Skórki owoców cytrusowych, takich jak cytryny, pomarańcze i limonki Suplement: sklepy ze zdrową żywnością, apteki, sklepy z suplementami diety, online Do 2000 mg dziennie
Bajkaleina Tarczyca (Scutellaria L.), rośłina z rodziny jasnotowatych Suplement: sklepy ze zdrową żywnością, apteki, sklepy z suplementami diety, online 100-2800 mg
Hesperydyna Owoce cytrusowe Suplement: sklepy ze zdrową żywnością, apteki, sklepy z suplementami diety, online Do 150 mg dwa razy na dobę
Zielona herbata Liście Herbaty chińskiej (Camellia sinensis) Sklep spożywczy Do 8 filiżanek herbaty dziennie lub zgodnie z zaleceniami na opakowaniu
Bulwy ziemniaków Ziemniaki Sklep spożywczy
Niebiesko-zielone algi Cyjanobakterie Suplement: sklepy ze zdrową żywnością, apteki, sklepy z suplementami diety, online 1-10 gramów dziennie
Brodziuszka wiechowata (Andrographis paniculata) Zielona roślina z rodziny akantowatych Suplement: sklepy ze zdrową żywnością, apteki, sklepy z suplementami diety, online 400 mg 2 razy dziennie
*Sprawdź przeciwwskazania
Ekstrakt z ostropestu plamistego Sylimaryna Suplement; sklepy ze zdrową żywnością, apteki, sklepy z suplementami diety, online 200 mg 3 razy dziennie
Soja (ekologiczna) Soja Sklep spożywczy, sklepy ze zdrową żywnością